Genel

Blogger hayatım & Sosyal medya söyleşim

İlk Söyleşi günümü yazmasam ve o günki heyecanımı blogumda paylaşmazsam olmazdı. Uzun yıllar sonra ‘bir zamanlar ben söyleyişideyken…’ diye başlayan cümlelerim oldu. Ne güzel duyguymuş. Bir cuma günü Başakşehir Bab-ı Saray Kafe’de Bbtlb ve Zeruj ile yapacağımız konuşma da benim konum ‘Blogger hayatım & Sosyal medya’ hakkında oldu.

Sosyal medya hakkında meğer ne çok söyleyeceklerim olduğunu, ne çok anlatacağım birikimlerim olduğunu  anladım. Sıra bana geldiğinde nelerden bahsettim bunları yazmak istedim. Hem unutmamak, unutturmamak için hem dinleyemeyenler için. Beni en mutlu eden ise konuşma sonunda dinleyicilerin ‘Sizden bir şeyler öğrendik’ demesi idi. Sonrasında sosyal ağlardan ‘Anlattıklarınız bizi etkiledi’ mesajları aldım. Bu mutluluk tarif edilemez.

Gelelim söyleşiye..

Blogger hayatım & Sosyal medya söyleşim

Öncelikle kendimden bahsettim. İstanbul Aydın üniversitesi Lojistik mezunuyum, Eskişehir Anadolu üniversitesi İşletme mezunuyum & İstanbul üniversitesi 2. sınıf sosyoloji öğrencisiyim. Yaklaşık 6 yıldır sosyal medya üzerine yazılar yazıyorum. Çeşitli firmaların sosyal medya hesaplarını yönetiyorum. Şimdi bir haber sitesinin sosyal medya hesapların yönetmekteyim. Sosyal medya yazmaya devam ediyor ve kendi blogum için çalışmalarıma devam ediyorum.

İnsanların hayatına önem kata ‘O’ anlardan birinden bahsettim. Söyleşi günü bembeyaz giyişimin hikayesini anlatmak anlattım nacizane… Yıllar önce 18 yaşında iken Allah-u Teala bana Umre yapmak nasip etmişti de ailecek toplanıp gitmiştik. Şimdilerde ‘Hac’ yapmak istesemde ananem hep Umre’nin de tadı başka der. Neyse.. Orta okulda sırama basıp kirlettiği için dövdüğüm bir arkadaşım bembeyaz kıyafet içerisinde karşıma çıktı. Helallik almak oraya nasipmiş. O günü asla unutumam her gittiğim yerde de anlatıırım. Dünya çok küçük! Kiminle nerede nasıl karşılacağınız hiç belli olmaz. ‘ Aman yahu sosyal medya, engellerim biter demeyin’ mutlaka karşınıza bir yerde çıkıyor. (: Belki dünyanın öbür ucunda belki en yakınınızda…Kullandığımız sözler, beden dilimiz ve yaşadıklarımız çeşitli şekiller de akılda kalır kalmasına da hayat dersi çıkarmayı da öğretmeli insana…Hayatıma öyle ettiki bu olay, o gün o beyazlar içinde oluşuma kadar

Çok kısa sosyal medyanın avantajlarından ve dejavantajlarından bahsettim.
Benim için heyecanlı ve keyili bir söyleşi oldu.
Yanımda olan herkese çok teşekkür ederim (:

2 Comments

2 Comments

 1. Orhan

  Nis 27, 2016 at 22:50

  Tebrikler , başarılarınızın devamını diliyorum

  • Elif Kübra GENÇ

   Nis 30, 2016 at 09:39

   teşekkürler (:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Elif Kübra Genç.

To Top