Genel

Huuri Butik ile röportaj

Bildiğiniz üzere artık tesettür giyim üzerine butikler ülkemizin her yerinde açılıyor ve tesettürlü kadına şıklık sunuyor. Kayseri’de Huuri Butik ile keyifli bir röportaj yaptık.

Bize kendinizden bahseder misiniz ? 

Ben huri kıranatlı 30 yaşındayım Erciyes Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. ‘Bu Dünyanın HURİ’lerine’  sloganıyla HUURİ BUTİK adını verdik firmamıza ve aynı zaman instagram da huuributik ve www.huuributik.com adresinden internet ve sosyal medyada yerimizi aldık.

Kuruluş öykümüze gelince tevafuklar zinciri diyebiliriz. Bundan 3 sene öncesine kadar ben tesettürlü değildim 3 sene önce Allah tesettüre girmemi nasip etti. Kayseri de alışverişine çıktığımızda tarzıma uygun şık kıyafetler bulamamaya başladım ve haliyle rutin olarak İstanbuldaki tesettür butiklere alışverişe gidiyorduk. Sonraları benim gibi kayseride bu şekilde tesettür kıyafet sıkıntısı çeken çok tesettürlü bayanlar olduğu geldi aklıma ve dedim ki kendi kendime neden kayseriye de bir tesettür butik açmayalım ve hummalı bir çalışmaya giriştim. İstanbul butiklerini tek tek gezdim ürünleri not ettim en güzel ve en şık olan markaları ince bir elekten geçirdim ve o belirlediğim firmalarla tek tek görüştüm ve en şık tarz ve tesettür modelleri getirdim butiğimize…

HUURİ BUTİK KAYSERİ

Kayseri’ de kısa zamanda ‘HUURİ TESETTÜR BUTİK’ çok geniş kitlelere ulaştı. Sizce sebebi nedir ?

Rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki kayseride tesettür kıyafet çeşitliliği diyince en ön sırada geliyoruz. Ayrıca fiyatlarımız çok uygun, kar marjlarımız çok düşük çünkü benim için öncelikle bu iş bir hobi niteliğinde ve tabiki de kayserili tesettürlü bayanlarımızın butiğimizden mutlu ayrılması bana herşeyden çok keyif veriyor. Sanırım bu sıcaklık ve içtenlik butiğimize gelen her hanımefendiye yansıyor kİ her bir kişi diğer sefere yanında bir kişi getiriyor ve tabiî ki de ürünlerimizin kalitesi şıklığı tartışılmaz bile.

Sizden önce KAYSERİ’ de tesettür üzerine satış yapan butik yok muydu ?

Kayseri’ de tesettür kıyafet satan mağazalar var illaki. Türkiye çapında kurumsal olan mağazalar var ama biz kayserinin ilk tesettür butiğiyiz diyebilirim. Çünkü biz sadece tesettür kıyafetleri üzerine kendimizi daima geliştiriyor ve yeniliyoruz.

Kayseri’den yola çıkacak olursak İç Anadolu kadınının giyim stili nerelerde ayrışıyor?
Daha geleneksel çizgiler mi hakim yoksa modern/minimal tarzlar mı?

Kayseri, çoğunluğu muhafazakar ve tesettürlü kişilerin oluşturduğu bir şehir! Özellikle genç tesettürlü bayanlar hem tesettüre uygun hemde şık ver modern olmak istiyor çünkü tesettüre uygun olmayan mağazalardan alınan kıyafetlerde tesettürlü bayanların ya tadilat yaptırması gerekiyor yada içine uzun şeyler giymesi gerekiyor buda kıyafetin duruşunu bozuyor işte tam bu sebepten huuri butik.

Huuri Butik tarzını nasıl yorumluyorsunuz ve nasıl bir müşteri portföyüne sahipsiniz? 

Butik kayseri de tesettürlü modern ve şık giyinmek isteyen bayanların bu açığını kapatıyor. Beş kelimeyle ifade edersek ; rahat, şık, modern, tarz, tesettür.

 Mağazanıza gelen müşteriler hangi markaları bulabiliyor? Ürün çeşitliliğinizden biraz bahseder misiniz?

Mascara, Baqa, Anna, Qupra, Hanzade, Senna, Ayzers, Tdee, Tusso, Mejj, Bnn, Hilal Oğuzkan, Nars, Gizemli, Noi triko gibi birbirinden değerli ve zevkli duayen firmalarla çalışıyoruz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Elif Kübra Genç.

To Top