Genel

7’nin Gizemi

Romalılar 7’nin kutsal ve uğurlu olduğuna inanırlarmış.
7 gizemi ve uğuru temsil edermiş.
İnsanoğlunun soyu 7 göbek öteye gidermiş.
Mevlevilik’te 7 bilgelik rakamıymış.
İnsan vücudunda 7 temel çakra bulunurmuş.
Kızılderililere göre mevsimler 7 taneymiş.
E biliyorsunuz #İstanbul 7 tepe üzerine kurulmuş.
Gökyüzü 7 kat, Gökkuşağı 7 renklidir.

7′ nin gizemi anlatmakla bitmez. Benim için 7’nin önemi ise 2017′ de 17 Ocak’ta 27 yaşına giriyor olmak (: Bu sene 7′ nin bana uğur getireceğine inanıyorum. 2017 huzur ve mutlulukla geçsin…

İşte tam huzur duları etmişken. . .

Bugün yani yılın ilk günü terör haberleriyle uyandık. Dilerim bu son olur, 2017 herkesin ‘Bu yıl benim yılım!’ dediği bir yıl olur. Ben elim yaralandı, yaralı giriyorum bu seneye diye üzülürken insanların yüreği yaralandı. :( Dilerim Allah’tan memleketi bölmeye çalışanlar hem bu dünyada hem öteki dünyada gün yüzü görmesin. #terörülanetliyoruz

tabi-tasarim

Koskoca bir yıl geçti. Umarım iyi değerlendirmişsinizdir bu yılı. Şimdi oturdum bu koca yılı baştan sona düşündüm. Bazı sağlık problemleriyle uğraştım, durdum yılın en başlarında. Her şeyin başı sağlıkmış. 2017 sağlıklı ve mutlu bir yıl olsun!

2016 kimi zaman çok zor kimi zaman çok keyifli geçti benim için. “Bu sene benim yılım olsun demiştim.” Ama düştüğüm zamanlarda oldu kalktığım zamanlarda…Hayallerim vardı bir çoğunu gerçekleştirmek için büyük adımlar attım. Şehirler gezdim. Hatta Trabzon’ a, Antalya’ya 2 kere yolum düştü bu sene. Gezdikçe mutlu oldum. Aklımı ve olumsuz düşüncelerimi yanımda götürmedim hiç. Bazı şeyleri hatırlayamıyorum ama olsun. İşte tam bu anda “iyi ki yazmışım” diyorum.

2016, Bir haber firmasının sosyal medyasını yöneterek geçti benim için. Türkiye için de çok zor sınavlarla geldi geçti.  Kimi zaman Suriyeli çocuklar için çılgınlar gibi ağladım masa başında kimi zaman vatansever Mehmetçik için. Dilerim bu yıl huzur ve barış yılı olur!

Her sene olduğu gibi bu sene de bir şeyleri “yapmış olmak” için yapmadım. Ne kadar kötü bir şeydi ” yapmış olmak” için yapmak. Ne kadar samimiyetsizdi. İnsanlar istiyor diye, “demesinler” diye yapmak…

Öğrenmeye çalıştım. Mekanlarla insanları bağdaştırmamayı, yaşınılan ne varsa onu mekanla özdeşleştirmemeye çalıştım. Yapamadım. Evet mekanları keyifli kılan içinde yaşanılanlardı ama bazen güzel olan yerleri kötü anılar kirletti. Sonuçta başaramadım.

Bu sene yeni şeyler öğrendiğim de oldu, ders çıkarmayı öğrenemediğimde…Böylece geçti gitti işte.

Zaman öyle hızlı geçiyor ki en ufak bir anın bile tadını çıkarmalı. İyi ve güzel ne varsa ona doğru koşmalı.

Şimdi yeni bir takvim şimdi yeni bir sayfa açma zamanı.
Mutlu bir sene olsun…! #2017

2 Comments

2 Comments

 1. Poyraz

  Oca 4, 2017 at 20:20

  Son gelişmelerden sonra insan bir nebze karamsarlığa kapılıyor ama yine de umudumu kesmiyorum. Bu sene sevgi ve barışın senesi olur inşallah!

  • Elif Kübra GENÇ

   Oca 4, 2017 at 23:21

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Umalım sevgi ve barış senesi olsun.!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Elif Kübra Genç.

To Top