Genel

Hayrabolu 27. Ayçiçeği Festivali

Sevgili şef Elif ÇITAK davetiyle katıldığım organizasyonda, Hayrabolu’yu görme şansı bulduğum için ve 27. si düzenlenen Ayçiçeği Festivali’ne katılduğım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Öncelikle Hayrabolu Belediyesi ‘ne böyle organizasyonlar yaptıtğı, özellikle içerisine ‘yemek yarışmalarını’ kattığı için kendilerine teşekkür ediyorum. O yörenin kültürünü, yemeklerini festivallerden öğrenmek dışarıdan gelen insanlar için unutulmaz olur, akılda kalır.

Mesela aklımdan silinmeyecek iki çeşit : Peksimet ve Hayrabolu tatlısı.

Her yıl devam eden etkinliğe 2 senedir değerli şefler katılıyor, yarışmadaki yöre halkının yaptığı yemekleri değerlendirip, ödüllendiriyor. Yöresel tatların unutmadığı gibi, insanları bir araya toplayıp, kaynaşmaları sağlanıyor (: Bende orada bulunduğumdan çok mutluyum, şahane ayçiçeği tarlaları gördüm. Tabi içerisinde fotoğraf çektiremedim pek çoğu sünmüştü ama olsun. (:

Ben festivalleri çok seviyorum. Keşke herbirine yetişip de gidebilsem ♥

Hayrabolu’ya gelince sizi ayçiçekleri karşılıyor. Bende bu sayfaya tıklayınca ellerimde ayçiçekleri ile karşılamak istedim sizi. (:

Festivale gitmeden yol üzerinde, Lüleburgaz’daST. Senator Restaurant’ta şahane bir kahvaltı yaptık.

Yarışmayı en ön sıradan izleyip, çeşitli lezzetlerden tatma imkanı bulduk.


Hayrabolu çarşı’da gezerken duraklara asılmış posterimizi görünce pek mutlu olduk (: Onu da buraya ekliyorum. Bu tarz organizasyonlara gidip yöre halkıyla tanışmanızı tavsiye ediyorum. Kendinize çok çok iyi bakın. (:

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Elif Kübra Genç.

To Top