Genel

İpek Eşarp Sevenler İçin…

Merhaba herkese,

Şal takmanın rahatlığına varmadan evvel  herkes eşarp ya da ipek eşarp bağlıyordu hatırlarsınız. Nadiren de olsa bende eşarp kullanıyorum. Yuvarlak formda eşarp bağlamayı yüzüne yakıştıranlar hala eşarp kullanmaya devam ediyor. Eşarplarında çok çeşidi var artık. Desenleri ve kaliteleri itibariyle pek çok çeşide, kaliteye ayrılıyor ama ben size ipek eşarplardan bahsedeceğim bugün.

Eşarp alırken deseninden de önemlisi tabiki hammaddesi. Fiyatı ucuz olan eşarpların içeriğinde plastik vb. sağlığa zararlı maddeler kullanılıyormuş. Plastiğinde katılmadığı içerik kalmadı doğrusu. Hiç kimse saç derisine, cildine zarar verecek ürünler kullanmak istemez. Bu yüzden ilk olarak desene değilde içeriğine bakmak gerek!

Ben Sura İpek Eşarp ile yeni tanıştım. Hatta geçenlerde eşarplarından birini taktığımda paylaşım yapmıştım.  % 100 ipek olarak üretilen Sura ipek Eşarp’ın, her sezon özgün desenlerle üretim yaptığını öğrendim. Çok desen çok seçenek demek… (:

Son zamanlarda firmaların eşarp fiyatlarını düşük tutmak adına eşarbın kalitesini düşürerek, sağlığa zararlı hammaddelerle üretim yapmalarına karşılık, Sura Eşarpları insanı ve çevreyi düşünerek asla kansorejen madde kullanmıyor. Üstelik su geçirmiyor. Hiç kimse yağmurda önü düşen eşarp sevmez. Sanırım en güzel özelliği de bu. (:

Benim seçtiğim bazı modelleri aşağıya ekliyorum. Eğer eşarp kullanmayı seviyorsanız bir göz atın derim. (;

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Most Popular

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Copyright © 2017 Elif Kübra Genç.

To Top