Her Zevke Göre Çanta Modelleri

Home / Genel / Her Zevke Göre Çanta Modelleri
Her Zevke Göre Çanta Modelleri

Merhabaaaa (:

Bana upuzuun gelen bir aradan sonra şahane çantalarımla geri döndüm. Çeşitli bloglarda  ”Blogu bu ara çok ihtmal ettim” cümleleri okur acaba bende bir gün böyle bir cümle kuracak mıyım diye düşünürdüm (: işte o gün geldi, çattı.  O kadar yoğun bir hafta geçirdim ki anlatamam. Bu kadar uzun bir ara vermemiştim umarım son olur.

Benim gibi çanta tutkunları için çantanın ehemmiyetini anlatmaya lüzum yoktur sanırım. ”Ayyy bayıldımm bu renkten yok bende!” deyip hep ama hep ihtiyaçtan aldığımız çantalarımız, olmazsa olmaz aksesuarımız aslında.

Benim için çantada  önemli özelliklerden biri aradığımı hop diye kolayca bulabilmek açıkçası. Tam ortasında bir fermuarlı göz ve gizli fermuarlar önemli. Ezilip büzülmeyen sabit çantalar severim ama bazen öyle modeller oluyor ki bırak boylu boyunca yatsın dedirtecek kadar güzel. Sanırım en sevmediğim çanta tipi portföy çantalar. İçine bir telefon bir anahtarlık zor sığıyor, cüzdanı alması imkansız, alsa bile çanta pot duruyor. Bu çantaları kullanmasam bir dert kullansam bir dert. Aklım diğer çantamda olması gereken eşyalarımda kalıyor :)))

Şimdi aşağıda  her çanta tipine göre benim seçtiğim modeller var. Tabi ki seçenekler artabilir ama ben bu hafta öylesine yoğundum ki en beğendiğim 2 tane model ekleyebildim. Umarım siz de beğenirsiniz..

tote-bag-prada-ve-mk

Prada ve MK modelleri en sevdiğim çanta modeli.

satchel bag-elif kübra genç

Omuz çantalarının (Satchel Bag)  kullanımı çok rahat. Benim de sevdiğim çanta tiplerinden birisi. Esasen bazı durumlarda çantanın modelinden çok rahatlığı önem kazanıyor gözümde. Ama hem şık rahat modeller seçtim sizlere ;)

saddle bag- chole- elif kübra genç

Yazın en çok sevilen çantalarıdır bence ufak ama bir o kadar şık Chloe çantalar ;)


messenger bagg- elif kübra genç

Messenger Bag deyince aklıma Messenger geliyor, bir zaman böyle çeşitli  sosyal mecralar yokken, blogların daha çok okunduğu zamanlarda iletişim aracı olarak kullandığımız messenger güzeldi gerçekten. Titreşim yollardık, dinlediğimiz müziği arkadaşlarımız görsün diye playlist e eklerdik felan :) güzel zamanlardı. Ama devri bitti. Unutmayın şimdi kullandığımız sosyal mecralarında yerini bir başkası alacak.  Neyse çantalara dönelim, çapraz takılan çantalar…

frame bag- elif kübra genç
Eski zamanlarda ananelerimizin çantalarından ayırmadıkları cüzdanlar, çantalara dönüştü ;) Ama çok şeker değil mi ?

hobo bag-mark jakobs- elif kübra genç
Bahsettiğim ezik büzük çanta kategorisine girebilecek model.  Ama benim bulduğum modeller gerçekten çok hoş duruyor.

envelope clutch-armani-chole- elif kübra genç

 

Clutch en şık ve zarif çantalar. Ama spor model olmadıkça günlük kullanımı zor olabilir. Davetler, düğünler, nişanlarda benim tercihim ya bu pembiş Armani olurdu ya da yanındaki Chloe markalı çanta ;)

doctor bag-vegan cara- elif kübra genç

 

Adı üstünde doktor çantası :) Tipik eski zamanlarda eve gelen doktorların yanlarında taşıdıkları çanta misali :P
Ama daha modern ve tarz sahibi ;)

 

barrel bag- elif kübra genç

 Louis Vuitton modelde gördüğünüz gibi valizin küçülmüş hali gibi şirin bir çanta tipi ;)

baguette bag-fendi.bmp

Fendi model

backpack purse- mochino.bmp

  Sırt çantası(Backpack Purse)  kullanmayalı bayağı bir zaman geçti. Ama bu Moschino olsa kullanmaz mıyım? Şu güzelliğe bakın :))


fold-over purse.bmp

 

 Son model katlanabilir çanta ( Foldover Purse ) modeli.

Emek hırsızlığı yüzünden tüm fotoğraflara ismimi yazdım, umarım görüntü kirliliği olmamıştır.

Herkese mutlu bir hafta diliyorum..

Leave a Reply

Your email address will not be published.