Şal Bağlama Modelim|Hijab Tutorial

Home / Benim Stilim / Şal Bağlama Modelim|Hijab Tutorial
Şal Bağlama Modelim|Hijab Tutorial

Merhabalarr !

Bu yazıyı yazmak için hafta sonunu iple çektim diyebilirim. Hafta boyunca sosyal mecralardan gelen mesajlardan, şal bağlama stilimi soran dostlardan sonra ‘’ işte zamanı geldi!’’ dedim ve başladım yazmaya. (:

Modanisa’nın  yeni çıkacak dergisinin  ilk sayı hazırlıklarında bizzat bulundum. Benim en çok keyif aldığım bölümlerden biri şal bağlama model çekimleri..Şimdi anlatacağım modelin çekimini Modanisa’nın stüdyosunda gerçekleştirdik. Dergide ki modeli bana tarif eden arkadaşım Ayşe’ye teşekkürler. Bende kendime göre uyarladım ve çok güzel bir çekim oldu. 

Bu model klasik bağlama modelinin dışında ve çok rahat. Ayrıca şık durması da cabası. Bence, eşarptan vazgeçemeyen ama şalın rahatlığından da ödün veremeyenlerin tercih edebileceği şık ve farklı bir model. Çünkü önü yuvarlak formda…

Gelelim benim şalımın nasılda güzel durduğuna… Bu model için illa ki ipek şal kullanmak zorunda değilsiniz, yumuşak şallarda da model kendini gösterebilir.

Şal seçiminden, model belirlemeye ve çekimlere kadar tek tek ilgilendim bu model ile. Şalın rengi en sevdiğim renkler arasında ve benimde sıkça kullandığım bir renk.
stylehijabblogHello girls!
How r u ? i really miss the blog. Today i’m telling u about hijabi scarf style.
There are millions of hijabi style presented by muslima around the world. Every girl has a style. in the week, girls write me via social media  about my scarf style. Then i decided to write. i choose this color and this style… (:
i hope u like it. Millions Kisses.
LOVE

 

elifkubragenc*İpek Şalınızın bir köşesini üçgen formda katlayın. Katladığınız kısmı eşarp gibi bağlayarak iğneleyin.

elifkubragenc* Diğer ucunu kıvırarak katları belirginleştirin. Şalı başınızın etrafından geçiririn ve iğneleyin.

elifkubragenc

*İpek şalın ucunu ortalayarak omzunuzun üzerinden sarkıtın.

elifkubragenc

*Şalınızın arkadan görünümü üçgen şeklinde duracak…

İşte bu kadar kolay! (: 

Sizce de çok yakışmamış mı ?
Sevgili Demet pozitif enerjin için çok teşekkürler..

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.