Cupcake Sevdam (:

Home / Genel / Cupcake Sevdam (:
Cupcake Sevdam (:

Hafta ortasından tüm kek severlere, cupcake severlere iştah açıcı bir post geliyor.. Eğer rejimseydeniz bu yazıyı okumamalısınız (:

Aslında hiç kek denemesi olmayan biz, bir komedi dizisi olan ‘’ 2 Broke Girls ’’ izleye izleye kız kardeşimle  geçen senelerde bolca cupcake pişirdik. Tabi bizim denemelerimizin sonucu çokta iyi olmadı. Geçen sene bu zamanlar İstanbul’da da mutlaka cupcake dükkânı vardır, bu işi sadece evden yapan aşçı teyzelerimizin dışında, gidip o şirin cafenin tadını çıkaracağımız bir yer mutlaka olmalı diyerek bolca araştırdığımızı hatırlıyorum.

elif kübra genç- cupcake deneme
Kız kardeşimle cupcake denemelerimizden ;)

Dün Trump Tower’a yolum düşünce, geçen senelerdeki araştırmalarımız aklıma geldi. Hemen o şirin cupcake dükkânına doğru hızlı adımlarla yürüdüm. ‘’ Mrs. Cupcake ‘’ çok şirin bir cupcake dükkanı. Mecidiyeköye yolunuz düşerse 1-2 tane yuvarlamadan hiç bir yere gitmeyin (:

Minicik, kocaman, limonlu, çilekli, bubble gum, frambuazlı, kakaolu…ımm.. Tadı bir efsaneydi (:

elifkubragenc- cupcake elifkubragenc- cupcake
2 Broke Girls, yirmi küsür yaşlarında, fakir aile çocuğu Max ve zengin bir aileden gelen ama babasının dolandırıcılık yapması üzerine fakir düşen Caroline ile birlikte garsonluk yaptığı komedi dizisi. Hayalleri bir cupcake dükkanı açmak..20 Dakikalık dizi artık bize yetmez olmuş, 2-3 bölüm birden izler olmuştuk. Aynı zamanda bolca cupcake yer olmuştuk :O Mutlaka izlemeniz gereken diziler arasında..

elif kubra genc*two broke girls
2 Broke Girls

Max ve Caroline in cupcake dükkanı açma sevdasından etkilenmenin yanı sıra çok önceleri iştahımı açan şirin cupcakeleri pinterestte büyük bir pinboard oluşturarak panomda saklamıştım. Her geçen gün artan cupcake pinlerimi buradan görebilirsiniz (:

Bu yazının sonunda cupcake yaptım, tarifini vereyim demeyi çok isterdim :) Ama biz normal bir kek çırpıp, üstüne sos yaptık öyle yedik (: Bence en güzeli Mrs. Cupcake de çeşit çeşit yemek :D

elifkubragenc
Şekli pek hoş durmasada tadı çok güzeldi (: Elimize sağlık..

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.