Cildimize iyi Bakalım ;)

Home / Genel / Cildimize iyi Bakalım ;)
Cildimize iyi Bakalım ;)

Bu soğuk kış günlerini ben evde battaniyemin altında geçiriyorum. İspanyolca müzikler dinliyorum, sevenler varsa Romeo Santos öneriyorum… (: Şimdi sizde yazıyı okumaya başlamadan önce play tuşuna basın ve bu müzik eşliğinde okuyun yazımı ;)

Benim güzellik serüvenim annemin, teyzemin sürmelerini deneyerek başladı. Sosyal medya hakkında yazı yazarken birçok youtuber takip ediyor, makyaj videoları izliyordum. Bildiğiniz gibi günümüzde insanlar tavsiyelere daha çok önem veriyor. Aslında çok makyaj yapan biri olmadığım halde cilt temizliğine hayli önem veriyorum. @pembekreasyon sosyal medya aracılığıyla cildimin nasıl bu kadar temiz gözüktüğünü sormuştu. Bende aslında itiraf edeyim ki böyle bir yazı yazmak istiyordum, bahanem oldu. (: 

Her sabah ve akşam mutlaka yüzümü temizleme jeli ya da köpüğüyle yıkıyorum.  Yves Rocher yüz temizleme jelini çok seviyorum ve sürekli kullanıyorum.
yves

Cildi en iyi şekilde temizlemek sanırım ilk ve olmazsa olmaz kural!
Makyaj ve yüz temizleyici Bebak Acıbadem Sütünü şiddetle öneriyorum. Özellikle makyajımı temizlediğimde verdiği sonuç şahane! Ama ben sadece makyaj temizlemek için değil ayrıca yüzümün günlük temizliği ve nemi için de kullanıyorum.

bebak
11-12 yaşımdan beri ayda bir kil uygulaması mutlaka yapıyorum.  Taze bir cilt için doğadan yararlanmak gerek (: Sıcak su ile limon ekleyerek yaptığım kili genellikle gece ya da uyumadan önce yapıyorum ki gözenekler açıkken cildime sadece nemlendiricim dokunsun diye… Unutmayın! Kil gözeneklerin  tıkanmasını engeller.

yeşil-kil
Yediğimiz içtiğimiz her şey ama her şey cildimize etki ediyor. Cildim için inanılmaz su içiyorum, aslında su içmeden edemiyorum demek daha doğru olur. Taze sıkılmış mandalina, portakalı çok seviyorum ve cildime faydasını da bildiğimden sürekli tüketmeye çalışıyorum. Özellikle dizi izlerken keyifli oluyor  (:

Bu arada göz altı morlukları olanlara tavsiyem patates rendeleyip göz altınıza uygulayın, çok iyi geliyor. ;)

mandalina
Bu da 2014 sonlarında çektiğim bi foto (:

Ama unutmayın photoshop diye bir gerçek var. Her gördüğünüz fotoğraftaki pürüzsüz yüzü doğal sanmayın (:

Leave a Reply

Your email address will not be published.