Bahçelievler Reishi Cafe (;

Home / Genel / Bahçelievler Reishi Cafe (;
Bahçelievler Reishi Cafe (;

Günlerden çekim günüydü ve gün sonunda her zaman olduğu gibi bi kahve molası için mekan arayışındaydık. (: Bahçelievler’de gezerken gözümüze takılan kafeye gitmeye karar verdik.
  ‘’Reishi Cafe’’

Kafe adını şifalı mantardan alıyor. Bitkiler âleminin tedavi edici kralı olarak bilinen reishi hakkında size anlatacaklarımı duyunca biraz şaşırabilirsiniz. Mantarlı kahve mi olurmuş? Kahvaltı gevreğinde mantar tadı nasıl olur ki? Tadı acı mı acaba? Sağlığa nasıl faydaları var ? gibi sorular kafamda uçuşurken fark ettim ki burada bir çok yeni ve değerli bilgiye ulaştım… Çekim yorgunluğundan mı yoksa güneşli günün yoruculuğundan mı bilemiyorum bu kafeyi yazmak aklıma gelmedi taa ki Merve heyecanla söyleyinceye kadar :o  

Bu kafede her şey doğal! (; Merve ve ben mantarı çok seviyoruz. Bu kafeye geldiğimiz gün zaten fazlasıyla mantar yemiştik ama yinede kırmızı Reishi mantarının tadına bakmadan kalkmadık. Özellikle fotoğrafta göreceğiniz doğal pastalara bayıldık. İçerisinde Reishi bulunan kahvaltı gevreğinin tadına baktık.

Önce kişisel bakım ürünleri ile bu işe başlamışlar. İnsanların gelip görebileceğimiz bir yer var mı sorusuna karşılık bu butik kafe ortaya çıkmış. Yüzde yüz sonuç almadan hiç bir ürünü insanlara sunmamışlar ve şimdi insanlara farklı lezzetler sunuyorlar. Konu hakkında kendilerinden fazlasıyla bilgi edinebilirsiniz. Yolunuz düşerse mutlaka İstanbul Avrupa yakasında Bahçelievler’de ki bu mekana bir uğrayın derim. (;
reishi cafe

Kırmızı Reishi Mantarının Faydaları ?

Bu mantarın düzenli kullanımında kişilerin daha uzun ve sağlıklı yaşadığı görülmüş. Kırmızı Reishi bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve ilaç tedavisinde kullanılıyor. Daha burada sayamayacağım kadar çok faydası olan mantar hakkında bilgiyi bu kafeyi ziyaretiniz sırasında öğrenebilirsiniz (:

Reishi mantarı tarihte şu hastalıkların tedavisinde kullanılmış; akciğer hastalıkları tedavisi, karaciğer tedavisi, kalp tedavisi, zayıflık, halsizlik, iştahsızlık..

Reishi mantarının günümüzde şu hastalıkların tedavisinde kullanılıyor:

  • Kanser tedavisi ,
  • Yüksek tansiyon hastalıklarının tedavisinde,
  • Herpes (uçuk) gibi viral genital siğiller( yaralar )
  • Diyabet tedavisi veya kontrolü,
  • Karaciğer yetmezliği – siroz tedavisi,
  • Hepatit A, hepatit B, hepatit C tedavisi
reishi cafe (4)
Reishili kahve ve kahvaltı gevreği…Kahvaltı gevreğinin tadı çok güzel (;
reishi cafe (5)
elif kübra genç

 

reishi cafe (3)
Butik kafenin içerisinden bir görüntü ;)
reishi cafe (1)
El yapımı şahane lezzetleri Merve elleriyle fotoğraflarken ben sarmalardan götürdüm :)))

reishi cafe
Foursquare’den yorumları okumak için ...tıklayın..

Leave a Reply

Your email address will not be published.