Sağlıklı Yaşam için birkaç öneri..

Home / Genel / Sağlıklı Yaşam için birkaç öneri..
Sağlıklı Yaşam için birkaç öneri..

Bugün sizlere sağlığımız için faydalı birkaç bilgi aktaracağım. Maalesef sağlık araştırmalarını başımıza gelmedikçe yapmıyoruz. Bu kafileye bende dâhilim tabiî ki. Kaybetmeden değerini bilmek için kendimizi zararlı gıdalardan arındırdığımız gibi cildimizi, dişlerimizi de arındırmalıyız. Yaklaşık bir aydır denediğim bir diş macunu ve birkaç doğal yöntem ile bugün dişlerim bembeyaz (: Çok mutluyum çünkü diş temizletme uygulaması yapılmadan dişlerin beyazlayabileceğine inancım yoktu.

Bir dünya markası olan Winalite’nin diş macununa karşı ön yargılıydım. Taa ki faydalarını Zeynep Hanım bana anlatana kadar. Üzerindeki Japonca yazıları gören herkesin tepkisi aynı oldu. Bilinçaltımızda oluşan Çin mallarının ucuz ve kalitesiz oluşu, haliyle bir durup düşündürdü. Ama kullandıktan sonra böyle düşündüğüme pişman oldum.

Bu diş macunun içerisinde Paleozoik Mineral tuzlar var ve bu tuzlar;
* insan vücudundaki negatif iyonları serbest bırakıyor. (Oksijen)
*İnsan vücudundaki aynı frekansa sahip kızıl ötesi ışınlarının yayılmasını sağlar.
*İyot, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir gibi insan vücuduna yararlı elementler içerir.

Zeynep Hanım beni bu diş macunu hakkında bilgilendirirken kendisini çok dikkatli dinledim. Ve şöyle dedi: ‘’ Bu ürün şeker ve flörür içermiyor! Şuanda üretilen tüm macunların içerisinde bulunan bu maddeler bu macunda yok. Ağzınızda partikul parçalar bırakmıyor ve içerisindeki nane, yeşil çay, mineral tuz bulunuyor.’’

Ben bu kadar bilgiyi edindikten sonra denemek için sabırsızlandığımı itiraf edeyim. Beni en çok heyecanlandıran nokta ise bu markada ‘’Oksijen’’ olması! Diş macununu kullandıktan sonra daha önce böyle bir ferahlık etkisini yaşamadığımı gördüm.

Bu macunu uygularken birde doğanın nimetlerinden yararlanıp Muz kabuğu mucizesini denedim. Muz kabuğunun içini hafta da bir kere olmak üzere dişlerimi fırçalarmış edasıyla 2 dk ovdum. Muz kabuğu hem dişleri beyazlatıyor hem aknelere iyi geliyor. Daha birçok faydası bulunan muz kabuğunu kesinlikle denemelisiniz. (:

win smile


Bahsedeceğim ikinci ürün ise ; Winalite Winion.
Yazmak için epey düşündüm aslında. Sonra işin sağlık boyutunu düşününce yazmaya karar verdim. Piyasada birçok ürün kozmetik ürünü olarak üretiliyor. Sağlık boyutu işin en mühim kısmı değil mi ?

Dışı geri dönüşüm plastiği barındırmayan Hijyenik ped, 108 ülkede satılıyor. Organik olması, kimyasal barındırmıyor olması beni etkileyen sebeplerden…7 senelik ar-ge sonucu ortaya çıkan ürün dünyanın birçok ülkesinde satışta!

winalite anion
.

winnaliate (4)

Zeynep Hanım bir yandan anlatırken bir yandan yaptığı deney ile ürünün kalitesini gösterdi bende fotoğraflarla anlatmaya çalıştım..

winnaliate
Burada ürünün gerçekten nefes aldırıyor mu testinde başarılı olan winion markasını görüyorsunuz. Bardak buharlaşmış, yani oksijen!

Buhar testinden şunu anlıyoruz: Yüzde yüz hava alıyor. Havayı geçiriyor ama sıvıyı geçirmiyor.

winnaliate (5)
Okyanus yosunu

İçinde barındırdığı okyanus yosunu sayesinde yüksek bir emici güce sahip.

winalite- turmalin taşı
Turmalin taşından yararlanılarak yapılan yeşil tabaka.

Fotoğrafta gördüğünüz yeşil tabaka ”Turmalin” taşından oluşuyor. Santimetre küpünde 6070 oksijen barındırıyor.

WİNALİTE
Zeynep Yıldız

Eğer sizde ürünleri denemek isterseniz. Zeynep hanımına ulaşabilir, test edebilirsiniz. (;

Zeynep Yıldız
instagram : @winalite_gumuselmas
Facebook: https://www.facebook.com/winalitesaglikliyasam
Fotoğraflar için : Fazilet Ersoy a çok teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.