Röportaj: Aryon Şal

Home / Genel / Röportaj: Aryon Şal
Röportaj: Aryon Şal

Herkese Merhabaaa,
Yeniliği seven, farklılıklara şans verenler bu yazıyı okuyunca çok sevinecekler. (: Klasik şallardan sıkıldıysanız işte karşınızda farklı bir seçenek! 3 kattan oluşan bu tasarım şalları tasarımcısından dinleyelim.

Bu şık tasarım şallar nasıl ortaya çıktı? Bize biraz bahseder misiniz?
Geçen yazdan beri aklımda olan bir tasarımdı. Bir arkadaşımda bu tasarladığım şala benzer bir model görmüştüm ve daha kullanışlı halde nasıl tasarlayabilirim diye düşündüm. Herkeste olan ipek şallardan sıkılmıştım. Yeni, farklı bir şeyler arıyordum. Hem günlük kullanabileceğim hem ipek şalların rahatlığını verebilecek hem de yaz-kış mevsimlik olarak kullanabileceğim bir şal istiyordum. Kendim bu 3 kumaşı birleştirip böyle farklı ve yeni bir şal ortaya çıkardım. 2 kumaşı birleştirince ( dokuma ipek ve tül )  iç gösterdiğinden en arkasına şifon eklettirdim. Şifonları farklı renklerle de çalışabiliyoruz, kişiye özel de oluyor.

Hem simli hem simsiz çeşitleri bulunmakta. Düze renkleri günlük kullanıp, simli renkleri özel günlerde kullanılabilsin diye.

İlk denememi yazın yapmıştım. 3 kat kumaşlı olduğundan insanlar çekiniyorlardı. Ama dokuma ipek ve tül o kadar ince ki kafanızda olup olmadığı hiç belli değil. Yazdan beri kullanıyorum ve kesinlikle boğma, sıkma, sıcaklatma gibi hissi yok.

Enteresan ve farklı bir tasarım olduğunu düşünüyorum. İstenilen boy ve ölçüde yapılabiliyoruz.
1

Tasarım şallarınız günlük kullanıma uygun mu ? Her kıyafete uygun renk seçeneği mevcut mu ?
Yazdan beri kullanıyorum. İlk deneme amaçlı kullandım. Yolda durdurup soran birçok kişi oldu. ‘’Çok enterasan ve değişik, şık duruyor’’ şeklinde yorumlar alıyordum. Bence bu şalların en önemli özelliği şık durması! Bu ürünleri aynı zamanda gece bir davete giderken de kullanılabilir. İllaki özel bir gün içinde değil, günlükte kullanılabilecek bir şal.

Genellikle gelen sorular bu şekilde: Bir kıyafet takımım var bu kıyafete sizin şallarınızdan hangi renk uyumlu olur? Aslında şallar o kadar değişik ve kullanışlı ki… Örneğin krem ve siyah tonları bir elbise için pudra ve pembe tonları uyumlu hatta taş rengi bile uyar. Dümdüz siyah- gri gibi renkler giyindiğimizde canlı renk şallarda takabiliriz. Özel bir gün ise her şey uyumlu olsun diyorsanız aynı tonlarda birkaç çeşidimiz olduğundan renk sıkıntısı yaşamıyoruz.

Patenti size ait olan Aryon şalların renk paletleri nasıl ? Biz hanımlar farklı renkleri seviyoruz. Renk paleti geniş mi?
Şuan 25-30’a yakın renklerimiz bulunmakta. Transparan bir kumaş olduğundan altına koyduğum şifonun rengini daha çok belli ettiği için biz kişiye özelde renk üretmiş oluyoruz. Örneğin; kıyafetinde mavi ve siyah tonları kullanacak birisi için mavi bir Aryon şalı şu şekilde elde ediyoruz: mavi dokuma ipek ve tülün altına, siyah bir şifon koyduğumuzda siyahlı mavili bir şal olmuş olacak. Sadece 25-30 renkle sınırlı kalmıyoruz yani kişiye özel renklerde üretebiliriz.
2li

Sizce, şal trendi geçici mi? Sizin şallarınızı etkiler mi ?
Belli trendler geliyor, geçiyor. Her firma ayak uydurmaya çalışıyor tabiî ki. Bir ara başörtü trendi vardı ama şuan farklı şal bağlama stilleri var. İnsanların rahatlığıyla alakalı bence. Aslında belirtmek isterim ki şallarım sadece tesettürlü bayanlara hitap etmiyor. Birçok müşterim gece düğün ya da davetlerde çıkarken omuzlarına atabilecekleri, boyunlarına sarabilecekleri şık bir şey olsun istediler. Dolayısıyla benim şallarım düz kıyafetleri de renklendirmek için kullanılabilir.
3mavi

Pekii, Benim için önemli olduğu gibi birçok kişi tarafından önemli bir noktayı sormak istiyorum. Bu tasarım şallarımızı nasıl yıkamalıyız ?
En üst katında tül bulunduğu için biraz hassas. Ütülerken dikkat edilmesi lazım. Kuru temizleme yapılarak yıkayabiliriz. Şifon aslında makinede yıkanabilen bir kumaş ama dokuma ipek zarar görebileceğinden ve çekme yapabileceğinden kuru temizleme daha uygun olur.

Aryon şal isteyenler nereden ve nasıl temin edebilirler ?
Şuanda instagram, facebook, twitter hesaplarımdan veya mail üzerinden bana ulaşabilirler.
instagram: @aryonsal
Twitter: @aryonscarf
Facebook : Aryonsal

Aryon şal’a ulaşebileceğiniz bayiler: 

  • Genç tesettür butik
  • Lady şah butik
  • Destimal butik
  • Butik lema
  • Terzi dükkanı

Aynı zamanda mail adresimden ulaşarak kapıda ödeme sistemiyle satın alabilirler. Sürat Kargo ile çalışıyoruz. Kargo karşı tarafa ait oluyor. Yurt dışına gönderimlerde PTT Kargoyu tercih ediyorum.
son

Leave a Reply

Your email address will not be published.