İstanbul’ da mutlaka görmeniz gereken 5 mekan

Home / Genel / İstanbul’ da mutlaka görmeniz gereken 5 mekan
İstanbul’ da mutlaka görmeniz gereken 5 mekan

İstanbulda en sevdiğim mekanları 5’le sınırlandırmak çok zor oldu aslında. Şimdi eklediğim kafelerden bazıları İstanbul’a başka açılardan bakmanızı sağlarken, bazıları ise kahvesi veya çayı ile sizi etkileyecek. (:

If you come to Turkey / İstanbul, you have to see those place. 

1.Brew Caffe Works – Eminönü/Cağaloğlu
brew-coffeeworks

Kahve severler için şahane bir seçim olacaktır ”Brew”. Üstelik Eminönün’de! Neden üstelik diyorum çünkü Eminönün’de rahat rahat oturup zaman geçirebileceğim mekan bulmakta zorlanıyor ve hatta sırf bu yüzden gitmediğimde oluyordu. İstanbul’un eşsiz manzarası olmasada, şahane bir dekorasyonu var kafenin. Lattesi muhteşem!

latte

Yine bi gün çekim için çıkmıştık Merveyle (: Cafe Brew’de kahve molamızı verdik. O Özel dekor ve özenle seçilmiş renkler arasında keyifli bir saat geçirdik. Eminönün’de kahve molası vermek için mükemmel bir seçim olacaktır. Kahveleriyle ilgili yorumları okuduğumuzda ise ayrı bir etkilendik aslında. 4 farklı çekirdekten(Guatemala, Brezilya, Kolombiya, Etiyopya) kahve harmanlıyorlar (: ötesi var mı acaba!

Adres: Hobyar Eminönü mah. Hamidiye cad. No:64 Eminönü / Çağlayan / İstanbul
Tel: 212- 5121986

2. Galata Konak

_

Galata’da Konak kafeye gitmek bana Galata Kulesine çıkmışım hissi veriyor. İstanbul’u bir başka açıdan görmek için buraya gelmelisiniz! Geçtiğimiz yazdan beri gitmek nasip olmadı. Hep tavsiye listemde ilk sıralara oturur bu kafe.

konak

Adres: Bereketzade mah. Hacı Ali sok. No:2 Kuledibi / Beyoğlu / İstanbul
Tel: 212- 252 53 46

3.Dem Karaköy
Kahve ile mesafeli bir ilişki içerisinde olanlar! Çay içmeden gününü geçiremeyen, farklı lezzette çayları tatmayı sevenler için bir derya Dem. Karaköyün gizemli sokaklarının arasında, çok keyifli bir mekan. Menüdeki her çayı aynı anda denemek isteyeceksiniz buna eminim…

Çay içmeden günümü tamamlayamıyorum ben. Ya başım ağrıyor ya bir şeyleri eksik hissediyorum o gün. Eğer gün içerisinde Karaköy’e yolum düşmüşse Dem’lenmeden ayrılmıyorum (:
dem karaköy --

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa mah. Hoca Tahsin sok. No : 17 Karaköy / İstanbul
Tel:212- 293 9792

4. La Madamoisella – Florya
Vintage sevenler buradan çıkamayacak! La Madamoisella Florya’da bir butik kafe. İçine girdiğinizde her şeyi fotoğraflamak isteyeceğiniz objeler, mumlar ve vintage eşyalarla dolu. Elinizi attığınız her şey satılık. Vintage seven arkadaşlarınıza buradan hediye alabilir onları mutlu edebilirsiniz veya benim gibi kendine hediye alanlardansanız, burası mutlu olmaya çok uygun bir yer. Villanın bahçesinde salıncaklar ve minderler bulunuyor. Yazın çok keyifli oluyordur. Ah hayali bile güzel. (: Biz Kevser ve Merve ile kış soğuğunda gitmiştik ama yinede çalan müziklerden ve mekanın verdiği huzurdan çok etkilenmiştik. (; Yazın mutlaka yine gitmeliyiz.

-florya- floryaAdres: Şenlik köy mah. Orman sok. No:10/3 Şenlik / Florya- Bakırköy / İstanbul

5. Seyr-i Cihan
Geçtiğimiz haftalarda davetleri üzerine gittiğim Seyr-i Cihanı bu listeye katmamak olmaz tabi. Daha önce şurada yazmıştım. Güzel bir pazar kahvaltısı ve İstanbul manzarası için tercih edebileceğiniz özel yerlerden biri. Cihanı seyrederken çekilmiş kareler ekliyorum sizler için. (;
Adres: Süleymaniye mah. Siyavuşpaşa Sok. No:20 Fatih/İstanbul 

istanbul-seyri cihanGalata Kulesi

seyri cihan cafe- elifkubragenc

Mutlu bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum. (:
instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published.