Bir güzel yazı sanatı : Kaligrafi

Home / Genel / Bir güzel yazı sanatı : Kaligrafi
Bir güzel yazı sanatı : Kaligrafi

Merhabaaa,

Küçüklüğümden beri hayli ilgi duyduğum bir sanat kaligrafi. Bir çok kere denedim ama üzerine gitmedim. Çeşitli yazı tipleri dener, ismimi yazardım, yanına da bir ”alfolsil” çizerdim. Alfolsil benim yazılarımın yanına eklediğim uzun yüzlü, dişlek, çirkin bir çizimimdi. (: Değişik tipler çizmeyi de çok severdim o zamanlar.. Hala sakladığım kağıtlar, defterler bu tiplemelerle dolu. O zamanlar stres atmanın yoluydu alfolsil benzeri tipler çizmek ama sonra onu da bıraktım.

Yazık ki bizler yeteneklerimizi kendimiz keşfetmek zorunda kalıyoruz üstelik önemli yaşları kaçımış oluyoruz.. Belki, çok güzel keman çalabilir veya ney üflüyor olabilirdim ya da şahane çizimler yapabilirdim ama bunları hep merak edip denediğimizde öğrendik. Umarım gelecek nesiller için bu durum değişir.

Uzuuun zamandır ”Hediye Severler” kategorisine bir yazı eklemediğimi farkettim. Hediye alırken farklı açılardan bakmayı seviyorum, biliyorsunuz. E artık İnsanlar kişiye özel hediyeleri daha çok seviyor ve tercih ediyor. Bende hediye alacaksam onun değerli ve unutturmayacak bir şey olmasını istiyorum ve eğer üzerine isim yazılabilecek bir şey ise mutlaka isim yazdırıyorum. Çünkü hepimiz kendimizi özel hissetmek istiyoruz. İsmim üzerinde olunca ”bana özel” bir hediye oluyor. Şimdi bi düşünün sevdiğiniz insanın ismini güzel yazı sanatı ile yazdırmak..bundan güzel hediye olur mu (:

Duygular kaleme dökülür ortaya güzel yazılar, kalbe dokunan şiirler çıkar ama kaligrafide; kağıda dökülen harflerin anlamından ziyade o harflerin şekillerinin anlattığıdır esas olan..

Harflere anlam ve ahenk yükleyen sanat ile kendi ismim bütünleşti ve bu beni çok mutlu etti. İsmimi sanatına işleyen sevgili @islimürekkep ‘e bu değerli ve anlamlı hediye için çok teşekkür ederim. 

istanbul
elif kübra genç

Yazıda ki lale detaylarını görünce kalemliğimdeki lale kalemi kapıp bir kaç fotoğraf çektim. (: Umarım beğenirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=knwe3xQLeCc

Nasıl yazıldığını merak edenler içinde işte video!

Leave a Reply

Your email address will not be published.