Röportaj : Byzens Organizasyon

Home / Genel / Röportaj : Byzens Organizasyon

Herkese Merhabaa!
Beni bilenler bilirler. Plansız iş yapmayı sevmem. Ama bazı zamanlar vardır ki planlamayı sizin yerinize başkalarının yapması gereken..İşte o zaman devreye organizasyon firmaları girer. Sizinle birlikte hayalinizdeki organizasyonu planlanlayan ve uygulayan, en mutlu zamanınızda sizin yerinize düşünen ve çözüm üreten..

Bahar mevsimi geldiğine göree eminim bir çok organizasyon planınız vardır. (: Bana bir çok yerden davetiye geldi bile.

By Zens Organizasyon 12 yıldır bir çok hayale, mutluluğa ortak olmuş köklü bir firma. Lansmanlar, Özel Projeler, Ödül törenleri, Mezuniyetler ve tabiki Düğün organizasyonları düzenleyen organizasyon firması. 

Organizasyon firmalası ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa By Zens Organizasyon  kurucusu Serdar Bey ile küçük söylemişizde bulabilirsiniz (:

İşte organizasyon ile ilgili merak ettiğiniz her şeyin cevabı…

Bize şirketinizin / markanızın kuruluşundan bahseder misiniz ?

Gıda işletmeleri sahibi bir ailenin çocuğuyum, ailem kendi şirketlerimizde beni görevlendirdiği dönemde şirketimizin bir organizasyonunu planlamıştım.Bu organizasyonda yaratıcılığı hayal dünyamı şekillendirebildiğimi ve etkinliğin perde arkasının mimarı olmanın verdiği mutluluğu  fark edince aile baskısına rağmen hiç düşünmeden 20 yaşında Byzens Organizasyonu kurdum.15 yıl geçmesine rağmen hala mutluyum :)  Byzens benim ekran koruyucumdu, telefon görüşmeleri yaparken karaladığım Soyadım ve adımdan türettiğim bir markadır. Özen’in ”Zen” i Serdar’ın ”S” sinden doğmuştur.

İnsanların en mutlu günlerinde yanlarında oluyorsunuz, mutluluklarına ortak oluyorsunuz. Nasıl gelişiyor bu süreç ? Hayalini kurduğu bir düğün ya da doğum günü organizasyonunu birlikte mi planlıyor sunuz ?
 
Evet bu büyük bir yük, geri dönüşü olmayan özel günler planlıyoruz. Ben 15 yıldır bireysel ve kurumsal dünyaya servis veriyorum. Etkinlik planlamak ve uygulamak her gün evinizi farklı adreslere taşımakla eş değerdir. Misafirleri doğru anlamak gerektiğinden onların sosyal hayatlarına, hobilerine, aile ilişkilerine ve iş hayatlarına bakarım. Uzun sohbetler sonrası isteklerini servis ederiz. Bu yılın moda rengi marsala diye her misafire marsala rengini önermem. Etkinlik sektörünün modası kişinin kendi özgünlüğünden doğduğundan samimi ortamlarda sohbet planlamaya çok önem veririm. Ortam rahatsa misafirimde rahattır ve  hayaller idealler hayata bakışlar otomatikmen masamdadır artık :) Organizatör organik ise gerisi su gibi akar zaten.. :) 
byzens
Peki planlamayı yaptınız ama oluşabilecek aksilikler için önlem alıyor musunuz ?  Bize biraz bahseder misiniz ?
 
Dediğim gibi ağır bir yük omuzluyoruz. Türkiyede sektörümüze kalifiye insan yetiştiren bir kurum olmadığı gibi yetiştirmeye çalışanlar deneyenlerde kendi bilgi kirliliklerini aşılamaya çalıştıklarından aksiliklerin bolca yaşandığı sektörümüzde en çok önem verdiğim konu operasyondur. Sözleşme imzalatmanın değil operasyon planlamanın peşinde koşarız. Her bir misafirin ailesini kazanmayı hedefleriz. Misafirlerimiz zincirdir. Bu arada biz müşteri kelimesini kaba buluruz bizde hitap misafirdir. :) Sunduğumuz her hizmetin ayrıntısını doğru prezente eder ve demo gerçekleştiririz. İş akışımız yazılıdır, kendi içimizde dahil sözlü hiçbir ifadeye itibar etmeyiz. Aksiliklerin bizden uzak durması için CRM sistemi bile kullanmaktayız.

Organizasyon büyük ve kapsamlı bir süreç. Peki siz bu yolda kendinizi nasıl geliştiriyor ve yeniliyorsunuz ?
Ben her zaman bir önceki hayatımda ”bir imparatorluğun çatısı altında vezir falandım..” der özetlerim bu durumu :) yüzünde hapşırma ifadesi oluşmaya başlayan birine mendil yetiştirmek gibi bir şey.. Yani hayatı ve dünyayı takip ederseniz size ihtiyacı olanları görür doğru zamanda doğru yerde onlara ihtiyaç ve isteklerini servis edersiniz. Ben sürece böyle bakıyor ekibimide bu minvalde iyileştiriyorum. 
byzens
Blog yazarı olduğumdan bir çok etkinliğe ve organizasyona katılıyorum. Çok keyif aldığım da oluyor, sıkılıp gitmek istediğimde.. Organizasyonun başarılı olup olmadığını nasıl ölçümlüyorsunuz. ?
 
Bu konuda benim algıya ters bir duruşum var, organizasyon geliştirme, planlama ve uygulama gibi tekniklerden süzülerek sahaya yansır, ekibim ile birlikte üstün performans sonrası ortaya çıkan etkinliği genellikle ben beğenmediğimde o iş tamamdır! :) Çünkü herşeyin en iyisini misafirler için düşünen bir beynim var, her misafir misafir olduğunu hissetmek ister işte bu nedenle kendimi misafirlerin yerine koyarak lokal ölçümlendirme yapıyorum. Eğer memnun değil isem organizasyon sahibi ile anlaşmamda olmamasına rağmen olmazsa olmazları irademle doğru noktaya yerleştiririm. Özetle kime neyi servis ettiğinizin bilincinde olmanız gerekir, bloggerlarda kendi içlerinde farklı mecraları ele aldıklarını bilmek lazımdır. Bence Bloggerların davetli olduğu etkinliklerde onların ne istediği ile ilgilenilmiyor. Bloggerların haliyeti ruhiyesini anlamak ilgi alanlarına dokunmak gerektiğinden ben bir blogger etkinliği planlasaydım onların sosyo kültürel durumlarını tek tek ele alır sahada alanlarını yaratırdım :) Enginar yemeyenlere enginarı güveçte üstü kaşar ile sunmak gibi bir şey :) Yani marifet sıkmamak, boğmamak sevdirmek olmalı.
byzens organizasyon
Web sitenizi incelediğimde bir çok referans gördüm. Oldukça köklü bir firmasınız. Peki organizasyon firmanıza ulaşmak isteyenler size ne şekilde ulaşacaklar ?
 
Artık Dünya da en önemli unsur İletişim işte bu nedenle , Tüm sosyal ağlarda hesaplarımız var.
Resmi web sitemiz
www.byzens.com.tr
Telefon numaralarımız 0850 302 68 84 – 0216 519 88 54
Mail adresimiz ; info@byzens.com.tr
Her duruşumuz satış hedefli olmadığından sektöre ilgisi olan larlada bilgi alışverişini bolca yaparım.
Bana ulaşmak isteyenler için ; serdar@byzens.com.tr
 Son olarak Elif hanım sizinle tanışmış olmaktan duyduğum mutluluğu okurlarınızla paylaşır, yükselen yıldızınızın daimi olmasını temenni ederim.*Bende bu değerli bilgiler için çok teşekkür ediyorum (:

Leave a Reply

Your email address will not be published.