Çengelköy Erbap Cafe

Home / Genel / Çengelköy Erbap Cafe
Çengelköy Erbap Cafe

Çengelköy, hem tarihi bir mekan oluşuyla hem bendeki anılarıyla hemde İstanbul manzarasının bence en güzel izlendiği yer olması hasebiyle en özel kıldığım mekanlardan. Bu hem’lere daha niceleri eklenir eklenmesine ama sizleri de sıkmak istemem doğrusu…

Bir pazar sabahı İstanbul boğazına karşı bir kahvaltı edeyim diyorsanız veyahut akşam arkadaşlarımla hem tatlı yeyip hem tatlı konuşup hemde efsane manzarada muhabbet edelim derseniz ben derim ki işte o yer : Çengelköy Erbap Cafe!

Efendim tatlıların çeşidinden mi bahsetsem, manzaranın keyfinden mi bilemedim. Ama benim için yıllar öncesine dayanır Erbap’ın hikayesi. Çünkü lise yıllarımın ödülüydü bu cafe. Takdir – Teşekkür alınca yurt müdüremiz ödül olarak bizi buraya getirirdi (: Ah ne günlerdi, ne güzel günlerdi. Tabi ödüllerin dışında yaptığımız kaçamaklardan bahsetmemek olmaz (: Haftanın en az 2 günü Çengel’deydik.

Geçtiğimiz günlerde Boon Cafe‘yi yazmıştım, şuradan okuyabilirsiniz. En son gittiğimde takipçilerimden bir kaç tanesiyle karşılaşınca ne çok mutlu oldum bilemezsiniz. 

Ben tatlılarından bolca tattım. Çokta sevdim. Menü zengin ama hepsi için yorum yapmak ne kadar doğru olur bilemedim. Manzarası için mutlaka gidilmeli işte bunu bildim.. (:

Adres: Çengelköy Mh. Çengelköy cad. No:24 İstanbul
stylehijabblogHello everyone!
Today, i will talk about a cafe in Çenglköy- İstanbul. Cafe has a beautiful landscape..
if you come to Turkey- İstanbul, you have to see Çengelköy,Erbap Caffe.. remember ? i wrote Çengelköy
here. i really love this place. They made really tasteful desserts. i love eat dessert and watching Istanbul’s beauty. it has been always a pleasure for me.. if you are bored, this place can be a very peaceful for you.
it’s location is very easy to find in Çengelköy…


i take some pics for you. i hope u love it like me (: 
CENGELKÖY - ERBAP CENGELKÖY - ERBAP CENGELKÖY
instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published.