Elidor ile Saç Bakım

Home / Genel / Elidor ile Saç Bakım
Elidor ile Saç Bakım

Öğrenmeyi seviyorum. (: Üniversite sınavına hazırlanırken sayısız kursa gitmişliğim vardır. Dersane ile gittiğim kursaları bir arada götürür hem yeni şeyler öğrenir hemde sınava hazırlanırdım. Yıl sanırım 2007, ”Sınava hazırlanırken kafamı dağıtacak bir şeyler yapayım aynı zamanda bir şeyler öğreneyim..” diyorum. Yazılıyorum İsmek kuaförlük kursuna. :) Efendim saç ile ilgili bir çok şey öğreniyorum. Öğrendiğim saç maskeleri, saç bakımı ve saç kesimi derslerinden sonra artık kendi saç bakımımı yapabiliyorum.

Saçı tanımak üzerine aldığım bazı notları paylaşmak istiyorum ve eski notlarımı karıştırıyorum hemen.. Saçlar, ”Papilla” denilen oluşma ve gelişme organlarından meydana geliyor. Aslında ‘papilla’ saçın oluşumunu başlatan ilk yer. Yetişkin bir insanda normal olarak 100-150 bin arası saç çıkıyor ve normal saçlı bir insanda günde yaklaşık 25 – 40 tel saç dökülmesi gerçekleşiyor. Bu bilgiye bakınca günde 100 telden fazla saçınız dökülüyorsa dikkat etmeniz gerekiyor. Nitekim benimde çok dikkat etmem gerekiyor çünkü 100’den hayli fazla bir dökülme ile karşı karşıyayım.

Peki, Saçlarımız Neden Dökülüyor ?
 –  Hormonal Etkiler
–  Yaş durumu
–  Mevsimler ( Özellikle Sonbahar ve İlkbahar aylarında )
–  Vitaminler ( A, B, C, D, E vitaminleri )
–  Amino Asitler
–  Beslenme unsurları
–  Uykusuzluk, stres
–  Demir eksikliği

Geçtiğimiz hafta teslim aldığım Elidor paketi sanki saç dökülme derdimi duymuş, deva olmaya gelmişti bir de bu yazıyı yazmama sebep olmuştu. Eve geldiğimde masamda bulduğum her kargo paketi beni heyecanlandırıyor, mutlu ediyor. (: Daha önce doğal yöntemler dışında hiç bir yöntem uygulamadığım saçlarıma Elidor saç dökülmelerine karşı etkili bakım kompleksi serisini hiç çekinmeden uyguladım.

Kutunun içerisinde bir adet Serum ( bakım kompleksi )  ve bakım maskesi bulunuyor. Öncelikle tüm Elidor ürünleri gibi kokusunun şahane olduğunu belirtmek isterim. Daha güçlü saç kökleri için geliştirilmiş serum, temiz ve kuru saça uygulanıyor. Kullanma talimatını dikkatlice okuyarak başladım uygulamaya ve kullandığım ilk günden bu yana saç dökülmelerimin azaldığını farkettim. Uygulamaya devam ediyorum. Umarım güzel sonuçlanır. (:

Elidor’a bu güzel hediye için teşekkür ediyorum.♥

Elidor - Elif Kübra Genç
Elidor
Elidor - Elif Kübra Genç
Elidor
Elidor - Elif Kübra Genç
Elidor

Leave a Reply

Your email address will not be published.