Etkili ve Saglıklı Bronzluk için . .

Home / Genel / Etkili ve Saglıklı Bronzluk için . .
Etkili ve Saglıklı Bronzluk için . .

Yazı çok sevenlere kocaman bir merhabaaa (: Denizli, kumlu, bol güneşli bir yazdan sonra benim gibi süt beyazı teni olupta her yaz inatla bronzlaşmak isteyenler için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Kalıcı ve sağlıklı bronzluk için en önemli etken sanırım güneşe çıktığımız vakitler. Çünkü güneş ışınları gün geçtikçe ozon tabakasındaki çatlaklar yüzünden daha bir etkili, daha bir zararlı oluyor. Sabah güneşi ve akşam güneşinde gölge de tatlı tatlı bronzlaşmak bence altın kural.

Tatile gitmeden önce hemen hemen her markayı detaylı araştırdım, her sene de araştırırım. Yeri gelmişken hiç araştırma yapmadan Nivea ‘nin o mavi bronzlaştırıcısını plaj çantasından ayırmayanlardan değilim. Nedendir bilmiyorum, oldum olası o mavi şişeden, yapısından, kremin kıvamından hiç hoşlanmadım, hoşlanmıyorum. Fotoğraflarda da gördüğünüz gibi hemen hemen tüm markalardan güneş koruyucu denemişliğim var. Bu sene hayatımda ilk kez bronzlaşmış olmanın mutluluğu ile belirtmek isterim ki bence bu alanda en başarılı kremler sırasıyla Nuxe, Vichy ve Yves Rocher…

İlk iki gün Yves Rocher 50 Faktör korumasını kullandıktan sonra Nuxe 10 Spf yağ ile güneşlendim. Nuxe bitince Vichy ile devam ettim ve sonuçtan pek memnunum (: Doğrusu güneşte boş boş yatmanın, hiç bir şey düşünmemenin, arada sırada kitap okumanın ve müzik dinlerken bronzlaşmanın keyfini sürdüm bu sene..

güneş krelerim - elif kübra genç

Sağlıklı ve etkili bronzluk için her 2 saatte bir tekrar yağlanmayı önerirler. Ben bir saatte bir hatta yarım saatte bir tazeledim. Tatilin ilk günleri sakın uzun süre güneşte kalmayın derim.. (:

Birde unutmadan ekleyeyim. Nuxe güneş sonrası kremi efsane güzellikte! Güneş yağı ve güneş sonrası kremini takım olarak kampanyadan almıştım. Sanırım seksen küsür lira idi.

Bol su tüketmeyi, arada bir dondurma yemeyi unutmayın ! (;

Tam yaz ortasındayken ”Yaz bitti yahu. Ne kaldı şurada? ” diyenlere inat. Her anı keyifle dolu dolu geçirmenizi diliyorum dostlar (;

Leave a Reply

Your email address will not be published.