‘Dem’ bu Demdir (;

Home / Genel / ‘Dem’ bu Demdir (;
‘Dem’ bu Demdir (;

Gittiğim her yer anlamlıdır, her eşyanın da bambaşka anılarını biriktiririm. Kendime yük mü yaparım bunu bilmem ama gidilen yere kiminle gittiğin, yapılan etkinlikte yanında kim olduğu öylesine etkili ki aklımda kalması adına..

‘Karaköy’ denilince herkesin aklına kahve gelir ya benim de Dem Cafe gelir. Elbetteki kahve de geliyor ama Dem benim için ayrı bir anlamlı. Çay içmeyi çok seviyorum, aslında belki de çayın bin bir türlüsünü bulabileceğim bu mekandan da ziyade, ‘O’ mekana gittiğim kişilerle içselleştirdiklerime bağlayabilirim bu sevgiyi.

İlk kez ne zaman keşfettiğimi ve gittiğimi hatırlayamıyorum ama sonrasında kimlerle gittiğimden, bu sevdiğim mekanın anılarına kimleri ortak ettiğimden bahsedeyim sizlere. Ninemin dolabı sahibelerinden Nergis ile ilk tanışmamızda burada çay içmiş, muhabbet etmiştik. O’ nun bu kadar bilgi dolu ve keyifli biri olduğunu o anda anlamıştım. Tanıştığımızdan bu yana da ne zaman Dem’e gitsem aklıma gelir muhabbetlerimiz. Sonra elifhanımcık ile gittik. Bu buluşma da tanışma buluşmasıydı.  (: Belki de Dem yeni insanlar hayatıma girerken dahil oluyordu anılarıma. (; ve tabiki hemen hemen her postta paylaştığım, kendimi davranışlarına ilk kez bu kadar benzettiğim arkadaşım Merve ile..♥

Loş ışıklarıyla, lezzetli çaylarıyla ve tabiki konseptiyle çay tiryakileri için dem hiç şüphesiz ‘efsane’ bir mekan..

Pek tabii bu güzel mekana gelmişken çok sevdiğim Moobag, fotoğraf makinası çantalasını çekmemek olmazdı. Ortamla uyum sağladığını düşünerek bir kaç kare fotoğrafladık Merve ile.

Moobag, vintage desenleriyle fotoğraf makinanız için şahane bir kıyafet olacaktır. Hatta hediye olarak satın almak sanırım en keyiflisi diye düşündüm ben. Benim gibi özel ve farklı hediyeleri seviyorsanız, bence incelemelisiniz..♥

dem cafe - karaköy moobag - elifkubragenc dem cafeemoobag- dem cafe

instagram

İletişim // Contact : 
https://instagram.com/moobag_
http://www.gereklidir.com/

Hello eveyone,

Today, i will talk about a cafe in Karakoy. i think you should definitely visit Dem Karaköy and have a delicious tea.

This concept is my fav. You can feel yourself comfortable.

With the below photos, you can have a look at the cafe from my perspective. By the way here we take some pics for Moobag. Moobag is absolutely perfect for your Camera.

İf you like it, you can follow them from their facebook or instagram page.
Hope you like this post.
Have a Lovely weeks..
Love you.. ♥

moobag moobag- dem karaköy

Leave a Reply

Your email address will not be published.