Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi (:

Home / Genel / Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi (:
Yüz Tipine Göre Gözlük Seçimi (:

Herkese merhaba ♥

Kendi yüzüme uygun en güzel gözlüğü bulduktan sonra karar verdim bu yazıyı yazmaya. Aslında gözlerim 0,75 numara ama hayatı HD görmek paha biçilemez (:

Gözlük seçerken rengine, modeline dikkat ederiz ya, yüz boyutu çerçeve ile ortanlı olmayınca zaten hiç bir renk yakışmıyor. Dikkat edilmesi gereken noktaları kendime gözlük seçerken araştırdım. Sizlere de aktarayım.
– Göz bebekleri çerçeveyi tam ortalamalı.
– Yüz boyutunuz ile çerçeve boyutu uyumu ki bunu aşağıda anlattım (;
– Rengi , boyutu.

Hadi inceleyelim o zaman hangi yüz tipine hangi gözlük kullanılmalı.. ♥
stylehijabblogHi guys! Today i m telling you about best Eye Glasses for you. Lets look.. i hope u love it..♥

SQUARE //  KARE YÜZ
1 gözlük model

Kare bir yüze sahipseniz ; geometrik çerçeve tercih etmemeli, koyu ve kalın çerçeveli gözlükler kullanmalısınız. Çerçeveniz yuvarlak olmalı. Gözlük sapınız ince ise yüzünüz kısa gözükür, eğer kalın olursa o zaman uzun gözükecektir. Bu yüz tipine sahip olmanın en güzel yanı ise bana göre cat eye gözlükleri rahat rahaat kullanabiliyor olmak (:
Square face ; You have to prefer round and oval eyeglasses. Don’t use geometric and square shapes. 

HEART// KALP ŞEKLİNDE YÜZgözlük model 2
Yüzünüz yanaklarınıza ve çenenize doğru daralıyorsa yüz tipiniz : Kalp!
Kalp şeklinde yüz hatlarınız varsa; ince ve açık renkte çerçeveli gözlükler tercih etmeli, koyu renk ve şekilli modeller kullanmamalısınız. Alt kısmı daha geniş çerçeveler tam size göre!
if you have heart face, u have to choose thin and light – colored frames. Don’t prefer dark eyeglasses. 

OVALgözlük model 3

Oval yüzlü hanımlar ; oversize modeller hariç herhangi bir model çerçeve size zaten yakışacaktır. (; Koyu veya açık çerçeveli olması pek önem arz etmiyor.. Her hangi bir modeli alıp takabilirsiniz (: Gözlük sapınızın çok düşük olmamasına dikkat edin!
Tip for oval face : Don’t choose frames too large for facial features..
You can use any style..   

esas 4
ROUND // YUVARLAK YÜZ

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar ise ; küçücük çerçevelerden uzak durmalı! Yuvarlak modellere bakmamalılar.. Yüzünüzü ince ve uzun gösterecek modeller seçmelisiniz. Köşeli çerçeveleri seçmeye özen gösterin. Gözlük sapı kalın olursa daha uzun bir yüze sahip olacaksınız (;
You can use square or strong, angular frame shapes.

DIAMOND gözlük model 5

En nadir görülen yüz şekillerinden biridir. Alnınızı ve çenenizi geniş göstermek için üst kenarları daha belirgin gözlükler tercih etmelisiniz. Çerçevenin dışı düz veya yuvarlak olabilir. Ya da çerçevesiz kullanabilirsiniz. Bazı gözlükler çerçevesiz daha bir hoş zati (: Alçak saplı gözlüklere hiç bakmayın.. 
Diamond are the rarest face tipe.
if your face like a diamond, don’t prefer very narrow or thin.  Tip : Don’t draw unnecessary attention your narrow eyeline.

Pek tabiki bu bilgileri güneş gözlüklerinizin çerçeveleri için kullanabilirsiniz. Doğru gözlük tipini bulunca aslında gözlüğün sizede ne kadar yakıştığını farkedeceksiniz (:

Bu arada en çok okunan yazılarımdan biri de ”Yüz şeklinize göre şalınızı bağlayın! ” Okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevgiler,
Elif. ♥

Leave a Reply

Your email address will not be published.