Günlük Makyaj Rutinim

Home / Genel / Günlük Makyaj Rutinim
Günlük Makyaj Rutinim

Bir takipçimin isteği üzerine yazıyorum bu yazıyı.

Aslında makyaj yapmayı pek sevmiyorum. Belki benim yaptığıma da tam anlamıyla makyaj denilemez ama bazı kusurları kapatmak için kullandığım ürünlerden bahsedeyim sizlere. Genellikle makyaj konusunda deneyimli youtuberlardan öğrendiğim veya google dan ten ve cilt yapıma uygun bulduğum ürünleri kullanıyorum. Tabiki herkesin cilt yapısı farklıdır. Bunu dikkate alarak ürünleri incelemekte fayda var.

Öncelikle yüzümü bol suyla veya bir temizleme ürünüyle iyice yıkıyorum.
Makyaj bazı olarak Bepanhtol krem ya da Procsin krem veya güneş varsa; La Roche güneş kremini tüm yüzüme iyice yedirip kurumasını bekliyorum.

Kapatıcı olarak Yves Saint Laurent kullanıyorum. Bu zamana kadar kullandığım en iyi marka ve en kalıcısı diyebilirim. Bayram indiriminde Tekin Acar mağazalarından almıştım. Üzerine sünger veya fırça yardımıyla Mac fondöten sürüyorum.  Bu fondötenin en güzel yanı bir damla ile tüm yüzünüzü kapatabilecek olması. Fondöten sürmeye yüzümde ki bazı kızarıklıklar yüzünden başladım. Bir çok marka denedim ama şuan Mac en iyi bulduğum markalar arasında.

Mac, Eklips fırça, Ysl
Mac, Eklips fırça, Ysl

Göz ve Kaş makyajım için;

*  Eklips Fırça ( kaş, far fırçası.. )
*  Avon likit göz kalemi
*  Avon Super Shock Maskara ve Avon Super Extreme Maskara  kullanıyorum.

Göz Kalemlerini genellikle eyeliner olarak kullanıyorum ama jel eyeliner kullandığımda oluyor.

Kaşlarımda çok boşluk olmadığından kaş farı kullanmak yerine normal bir far ve Eklips fırça ile hafif hafif üzerinden geçiyorum.

Bu zamana kadar bir allık bitirmişliğim yok. Neredeyse hiç kullanmıyorum. Ama eğer kullancaksam da  şeftali tonu Max Factor allığını kullanıyorum.

Dudak kalemi olarak Emiliy kullanıyorum. 203 numaralı kalem uzun süre idare ediyor. Zaten çokta belirgin değil bu yüzden çok makyajlı göstermiyor.

Dudak koruyucu olarak Oriflame The One kullanıyorum. Bir çok bloggerda, internette gördüğünüz Baby Lipsten kesinlikle hoşlanmadım itiraf edeyim. 

YÜZ TEMİZLİĞİ İÇİN KULLANDIĞIM ÜRÜNLER :

Bu zamana kadar yüzümü temizlemek için bir çok ürün kullandım ama yüzüm çok hassas olduğu için bir çoğu yan etki yaptı. En sonunda Casmara ile tanıştım. Casmara ‘ nın yüz temizleme jeli ve vücut nemlendiricisi şahane! Nemlendirirken yağlandırmayan bir ürüne ihtiyacınız varsa çok beğeneceksiniz.

Her akşam yüzümü Casmara ‘nın asit içeren yüz temizleme jeli ile temizliyorum. Farkı gözle görebiliyorsunuz. Zaten bu ürünü cildinize sürünce elinizle ovalamanız ve yüzünüzdeki ölü deriyi kaldırmanız gerekiyor. Ürün hakkında detaylı bilgi edinmeden alıp kullanmanızı tavsiye etmem. Ama ben çok memnunum bunu da belirtmek isterim. Yüzümü iyice temizledikten ve kuruladıktan sonra Rejuvi nemlendiricimi uyguluyorum.

Casmara, Gratis temizleme pamuğu, Rejuvi
Casmara, Gratis temizleme pamuğu, Rejuvi

İşte böyle (:
Siz de çok memnun kaldığınız markaları yorum olarak yazarsanız çok sevinirim.
Sevgiler
Elif.

Leave a Reply

Your email address will not be published.