İstanbul Kahve Festivali #istcoffeefest

Home / Genel / İstanbul Kahve Festivali #istcoffeefest
İstanbul Kahve Festivali #istcoffeefest

Bu sene ikincisi düzenlenen ama bizim ilk kez katıldığımız kahve festivali için sabırsız bekleyişlerimiz sürüyor, heyecanla ‘O’ günü düşünüp duruyorduk. Sonunda 22 Ekim geldi çattı! 22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival bizim için beklediğimizden de keyifli geçti. Biletler çok hızlı tükenmiş, etkinlikten haberi olmayan kahve severler klavyeden ateş püskürtmeye başlamıştı..Neyseki Merve haftalar öncesinden biletlerimizi almıştı :)

Pek esprili (!) güvenlik görevlilerini aşıp, kahve festivali için düzenlenmiş turuncu bilekliklerimizle hızlı bir giriş yaptık festivale. Her yer nefis kahve kokuyordu. Uluslararası bir çok marka, ünlü baristalar, çeşitli birçok butik ve ünlü kahve dükkanları stand açmıştı. Ama bunları pek sonra vagonlar içerisinde görecektik. Girişte ilk kahvemizi alıp ileriye diğer kahveleri tadmaya doğru yol aldık.. (:

tchibo

ilk gördüğüm ve ama en son fotoğrafladığım kahve araba ile içtiğim en lezzetli kahveyi ölümsüzleştirdim (:

Ben kahveyi sütlü seviyorum ve çok sert olmayan kahveleri tercih ediyorum. Aroması yoğun severim ama acı kahveleri pek sevmiyorum.

Kahve festivali - bloggerPeronları gezerken vagonların içindeki köprüde bu pozu vermeden geçemeyen yok! (: Hatta bildiğin insan trafiği.. :D
Trenlerin içinden geçmek ve peronlar arası gezmek hele hele de kahve içerek ve kokuyu içine çekerek..Gerçekten çok keyifliydi..

yüksek lifBu şahane sunum ise ev yapımı & yulaflı Mom’s Granola‘ya ait. Sizce de çok leziz durmuyor mu ? :D  Ben muzlu cevizli granoladan tattım. Gayet hoş tadı vardı. (;

kahve festivali

Eti Karam yine sunumunu çok beğendiklerim arasında! Kahve çekirdeklerinin yanında tatmanız için kesilmiş çikolatalar (:

kahve festivali

eti karam
eti karam

eti karam vekahve
kolaj - kaave festSergi alanında en beğendiğimiz tablolardan birine bakarken beni görüyorsunuz şuan (: 
kolaj* kahve fest
CupART sergisinden en beğendiğim 3 model.. Karton bardaklara çizilen karakterlere bayıldım..

tchibo içerkeneYazıyı yazarken daha fotoğraflamadığım bir sürü şey olduğunu düşündüm. Seneye daha da detaylı anlatacağıma emin olabilirsiniz.

Kuru Kahveci Mehmet Efendi’nin orta Türk kahvesini, Tschibo’ nun sütlü elegant aromalı bol köpüklü kahvesini ve tadı damağımdan halen gitmeyen Lindt çikolatalarının etkisinden uzun zaman çıkamayacağım sanırım (:

Bizim için unutulmayacak günler listesinde #istcoffeefest ..

Leave a Reply

Your email address will not be published.