Renk Kombinasyonu

Home / Genel / Renk Kombinasyonu
Renk Kombinasyonu

Bugün uzun zamandır aklımda olan bir konuya değinmek istedim. Bir takipçim instagram fotoğraflarımın altına yorum yapmış, bir soru sormuştu. ‘Hangi renk tuniklerle hangi renk şal takmam gerekiyor ?’ demişti. Bende bu soruya istinaden bir yazı yazmalıyım diye düşündüm ve ‘Renk Kombinasyonu’na değindim.

Bugün bu yazıyı okurken hayal etmeniz gerekiyor. Yapacağınız kombinle veya fotoğrafını çekeceğiniz bir konseptle hangi renkleri yan yana getirmeniz gerektiğini gösteriyor olacağım. Renk paletlerini ayrı ayrı değendirin lütfen.

pembiş renkler1

İnstagramdan takip ediyorsanız beni, sizde hatırlayacaksınız bana doğum günü hediyesi olarak gelen ve çok severek giydiğim gri trençkotumu. Onu pudra ile kombinlemiştim. Pembiş renkleri hazırlarken karşılaşınca ne kadar doğru renkleri yanyana getirmişim diye düşündüm. Eğer kombinleyecek bir renk bulamasaydım muhtemelen yine Pinterestten renk uyumlarına bakacaktım. Sizde böyle yapabilirsiniz. Pintereset bir derya! Orada zamanım nasıl geçiyor bilmiyorum. Pek çok şey öğreniyorum ama en çok renk uyumları için bakıyorum.

hhkMesela 2.görseldeki 2. renk paletine bakalım. Şahane mavi buğday rengi ve tonları ile ne kadar da yakışmış (: Mavi tunik giydiyseniz buğday tonlarında şal takabilirsiniz. Çok şık duracaktır. Havaya uygun bir kombin düşünecek olursak buğday tonları bir kaban üzerine bu eşsiz mavi şal çok yakışır.. (: Yanındaki renk paleti ve tüm buraya eklediğim paletler için geçerli. 

5
Eskisi gibi değil! Tesettür giyimde bir zarafet bir şıklık var artık. Yani çirkin dikilen eteklerden veya hep yaşlılara göre yapılan modellerden bahsediyorum. Bir kişinin çıkardığı şu çirkin geleneği bir çok kişi takip etti.  Şal, ayakkabı, çanta aynı renk olmalı dedi ‘O’ kişi :) Kimdi bilmiyorum ama çok çirkindi be! Neyseki geçti gitti :D Çiçek renk paletlerine bakın nasılda soft duruyor. İşte böyle soft gözükmek için aynı renkleri bir araya getirebilirsiniz.

2

Kahve tonlarını çok seviyorum ve bence ton sür tona en çokta o yakışıyor. Kahve, siyahla bejle ve görselde gördüğünüz üzere soft tonlarla pek hoş duruyor. Doğadan ilham alarak en güzel kombinleri yapabilesiniz diye ekledim (:

1

Turuncu ve sarı kombinleri yapmak kolaydır. Fakat farklı bir şeyler katmalı diyorsanız aralara bu petrol diye hitap edilen ama bana göre pek petrol olmayan yeşil (: hoş olacaktır diye düşündüm.

6

 

Son olarak maviyi ekledim. En sevdiğim renklerden biridir. Özellikle annemin söyleyişi ile : çivit mavi :))) Yeşil ve mavi uyumunu gözardı etmeyin. Umarım yazdıklarım ve hazırladığım Renk Kombinasyonu faydalı olmuştur.

Sevgiler
Elif’ten..

Leave a Reply

Your email address will not be published.