Nermin Hanım Zeytinliğin’den Gelenler

Home / Genel / Nermin Hanım Zeytinliğin’den Gelenler
Nermin Hanım Zeytinliğin’den Gelenler

Antalya’da zeytin bahçelerinde fotoğraf çektirirken odamın bir köşesinde ‘fotoğraf çekilecekler’ bölümüne ayırdığım Nermin Hanım Zeytinliği’nden gelenler düştü aklıma. Çilekleri toplayıp yerken zeytin ağaçlarını izledim. Zeytini dalından yemedim ama onu yaradana tefekkür ettim. Öyle güzel ki.. Her zaman derim ya ‘Yaşamak gerek!’

elif kübra gençNermin hanım Zeytinliği Türkiye’nin altın madalyalı zeytinyağlarına sahipmiş. Edremit bölgesinde, oksijeni bol Kaz Dağları eteklerinde yer alan Altınoluk, Avcılar, Güre, Kızılkeçili, Dereli köyleri yamaçlarında imiş. İnşallah bir gün Nermin hanım zeytinliğini kendi gözlerimle görmek nasip olur.

Kaz Dağı, dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biriymiş. Bölge düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları ile farklı bir aromaya sahipmiş. Zeytinler gelir gelmez yemeğe başlamıştımda kendimi durduramamış 20- 30 tane yemiştim :) Gerçekten efsane idi. Doğal zeytinin tadı bir başka oluyor yahu.

2Ayrıca ‘‘ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ”  ve ‘‘ALTIN MADALYA’‘ gibi ödüller aldıklarını söylemeden geçmek olmaz.

Nermin Hanım Zeytinliğin’den Gelenler beni çok mutlu etti. Sevgili Nermin Gelbal Gökduman’ a bana bu lezzetleri hiç bir karşılık beklemeden tattırdığı için çok teşekkür etmek isterim.  Denemek isterseniz nerminhanim.com‘a tıklayabilirsiniz.

1

Leave a Reply

Your email address will not be published.