Tesettür

Home / Genel / Tesettür
Tesettür


Ben sürekli tesettürde çeşitlilik olmayışından yakınır dururdumda bir türlü beğenemezdim ya heh bu sene işte sanki biraz hareketlenme oldu. Artık insanlar bende dahil ne giyeceğim yerine ‘farklı’ ne giyeceğim ya da renk uyumuna bakar oldu nacizane fikrimdir.

Geçen sene Ramazan’dan bu yana neler değişmiş, hangi markalar ileri adım atmış da yükselmiş diye baktım şimdi şöyle… İnstagram denilen sosyal ağın dışına çıkılamayan bir kalıp! ve bu kalıp üzerinden devam eden aynı stiller aynı duruşlar…Neyse…

Epeydir bir konu üzerine yazmadığımı farkettim. Yazma sebeplerimden biri de siteye gelen, yayınlamadığım epey ağır bir yorum. Ben burada moda akımından bahsetmiyorum. Bu siteyi ilk zamanlar still blogu olarak açmış olsamda daha sonra life style dediğimiz hayatın içinden, yaşadığım, sevdiğim her şeyi yazar oldum. Fikriniz benle uyuşur ve ya uyuşmaz bu hiç farketmez sadece ortada bir emek varsa saygı duyalım isterim.

Bir diğer konu şudur ki maalesef ” Dikkat çekiciliği ile insanları cezbeden tesettürlü hanımlar çoğaldı’ söylentileri. Özellikle instgramda! Unutmayın her koyun kendi bacağından asılacak. Siz gözlerinize hakim olun kimseyi suçlamayın yeter! Mübarek Ramazan ayı hatırına ihlaslı gençler olmayı diliyorum.

Tesettür üzerine daha yazılacak çok şey olmasına rağmen ben nacizene gelen kırıcı mail ve bakış açılarıları için yazdım.

Hayırlı Ramazanlar diliyorum…

Leave a Reply

Your email address will not be published.