#Kore mutfağını denedim!

Home / Genel / #Kore mutfağını denedim!
#Kore mutfağını denedim!

Bu hafta sonu İstanbul’da pek çok festival olduğunu sosyal ağlarımda paylaşmıştım. Bende yetiştiklerime gittim ama en güzellerden birini, çikolata festivalini kaçırdım. Neyse ki önümüzdeki günlerde yine var. 

Sirkeci’ de ilk kez kurulan Sosyal Medya Pazarını gezerek başladım. Şirin tasarımlar, güzel markalar vardı. Taksim Los Altos’daki pazarın son günüydü orayı da gezdikten sonra cadde de 15 günde bir kurulan Vintage Pazarı alt üst ettik. Çok güzel şeyler vardı. Neredeyse pek çoğunu instasnapte paylaştım. (:

Uzun zamandır yeni bir şeyler keşfetmemiş, yeni tatlar denememiştim. Sevgili arkadaşım Fatmanur ile hemen Kore ve Çin yemekleri yapan yerlere baktık. Bulunduğumuz yere en yakın yer Sultan Ahmet idi. Bu bölgede 4 adet Kore yemekleri yapan yer var. İlk gittiğimiz yerin çok başarılı olduğunu söylüyorlar fakat orası Pazar günü kapalı ve belli günlerde açıkmış. ( Seoul Restaurant )  Biz de ikinci alternatifimiz olan Ha Sa Rang ‘ın yolunu tuttuk.Ha Sa Rang, Fatih ilçesine bağlı Cankurtaran semtinde, Sultan Ahmet’ e yürüme mesafesinde bir Restaurant.

Kore mutfağını yeni tatlara açık kişilerin ve acıyı sevenlerin denemesi gerektiğini düşünüyorum. Biz, Ramyeon ve Yukgejang yemeyi tercih ettik. Daha önce Ramyeon denemiş ve çokta beğenmemiştim açıkcası. Burada da beğenmedim ne yalan söyleyeyim. Sanırım benim ağız tadıma uygun değil. Tadı yıkanmış sulu makarna gibi geliyor. Sevemedim gitti. (:

RAMYEON
RAMYEON

Yukgejang, dana eti, mantar, acı sos, soğan, yumurta ve değişik sebzelerden oluşan sulu bir et yemeği. Acısı epey bol. Mantar tadı pek aldığım söylenemezdi fakat eti lezzetliydi. Acıyı ve türlü yemeğini sevenlerin sevebileceği bir çeşit :D

Yukgejang
Yukgejang

Genel olarak Kimchi’ yi ve beraberinde getirdiklerini beğendiğimi söyleyebilirim. Benim için değişik bir deneyimdi. Arada farklı tatlar denemek lazım (:

KORE YEMEKLERİ
KORE MUTFAĞI
Gitmek isterseniz, tatmak isterseniz adres burada ;)
Cankurtaran Mahallesi, Cankurtaran Meydanı, No 10, Fatih, İstanbul

Leave a Reply

Your email address will not be published.