Yalova Erikli Şelalesi Kampı

Yalova Erikli Şelalesi Kampı

Kamp için hayli uygun çok sevimli bir yayla Erikli yaylası. Yalova’ya kadar gelip bu muazzam şelaleyi, bu yaylayı görmeden, kamp atmadan geçerseniz çok şey kaybedersiniz benden söylemesi. Trekking parkuru da oldukça kolay geldi bana. Ben Likya yollarını yürümüş insanım vesselam (: Burası İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin kolaylıkla ulaşabileceği bir doğa harikası. Erikli yaylası şelaler bakımından epey zengin. Kamp alanında, şelalerin etrafında telefon çekmiyor bilginiz olsun. (;

Erikli yaylasına gitmek isterseniz; Yalova sınırları içinde bulunuyor ve ulaşım için Çınarcık’ a bağlı Teşvikiye köyü yolunu tercih edebilirsiniz.

Aslında konu başlığı Yalova Erikli Şelalesi Kampı olsa da ben bu yazıda hem kullandığım çadır ile ilgili bilgi vermek hem de ”Tesettürlü kız nasıl kamp yapar yahu?” sorularına cevap vermek istiyorum. Kamp fotoğraflarımı her paylaştığımda çılgınlarca soru yağdı. ”Nasıl olur?” diye. NEDEN OLMASIN! (:

Şuna net bir açıklık getireyim istiyorum. Her şeyi kendi kendime araştırıyorum, alıyorum ve gidiyorum. Oturduğunuz yerden gitmemek için bahaneler üretmeyin :) Ben şuan herhangi bir yerde çalışmıyorum. Kimse size para vermez gezmeniz için…Engeller kafanızda!

Çadır kurma işine gelirsek epey kolay. Zaten ben kuramazsam bile etrafımdakiler yardımcı oluyor. Pek çok çadır çeşitleri var. Ben “Quechua-Arpenaz2” 2 Kişilik Kamp Çadırını kullanıyorum. Kampçılar bu çadıra milli çadır diyorlarmış. :D Dekathlon da 89.90 liraya satılıyor. Hazır kurulum değil. Ama kurulumu zorda da değil.

Başka çadır çeşitlerini incelemek isterseniz;
 “2 Seconds Fresh & Black” Çadır
– “Husky Falcon” Çadır
– “Husky Flame” Çadır
– “Husky Bizam” Çadır

Bu listedeki çadırlar pahalı gelirse bazı alışveriş marketlerinde ya da internet sitelerinde de çadırlar var. Dayanıklılığını bilmiyorum ama 20 liraya alanlar var. (:

Kampta çektiğim fotoğraflardan bazıları :

c b aelifkubragenc
Buradan dönmeyi hiç istemedim! Resmen huzurun diğer adı (:
Mutlu Cumalar, Hayırlı Cumalar…

Leave a Reply

Your email address will not be published.