Flormar Snapstar Serisi

Home / Genel / Flormar Snapstar Serisi
Flormar Snapstar Serisi

Flormar Snapstar Serisi

Flormar son zamanların hızlı serilerini üretmeye başladı. Her yeni koleksiyonda bambaşka ürünlerle karşılaşıyorum. Kapı çaldığında beklediğim kargolardan değildi açıkçası ve çok şaşırdım.  Her bir seride farklı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Bu kez ‘ten makyajı’ hedeflenmiş ve içerisinde daha önce hiç kullanmadığım farklı ürünler mevcut.

Bu seriden 5 ürünü incelerken bazı bilgiler paylaştım. Umarım işinize yarar. (:

Stay True Face & Body Foundation  (Fondöten)

Fondöten de aradığınız özellik ne bilemiyorum ama benim genellikle mat olması, çizgi oluşturmaması, yağlandırmaması ve tabiki kapatıcı olması. Flormar yeni koleksiyonunda hem yüz hem vücut fondötenini seriye eklemiş. Fondöten anlamında kendilerini geçmişe göre geliştirdiklerini düşünüyorum.

Bu ürün subazlı ve hafif dokusu var. 8 renk seçeneği var. Almadan önce mutlaka cilt tipinize uygunluğunu test ettirin. (:
Fiyatı : 39.99

 

 

Creamy Color Corrector &  Dark Circle Concealer ( Düzeltici / Kapatıcı )

Malesef makyaj sözlüğünde bu tür malzemelerin isimleri türkçeleştirilmemiş bu yüzden bende olduğu gibi kullanıyorum sevgili okur.
Corrector’ün Concealer ‘dan farkı ne önce ondan bahsedeyim. Bilmeden uygulamayalım.

Concealer : Yüzde oluşan leke ve morlukları kapatmak için ( fondöten gibi ) kullanılıyor yani Kapatıcı.
Corrector (Cilt tonu düzenleyici) : Genetik ya da çevresel faktörlerden oluşan problemli yerlerinizi renk eşitliği sağlayarak kapatan bir çeşit ürün. Genellikle palet içerisinde yeşil, mor ve açık tonlar bulunur.
Zıt renkler ile kapatıcılık sağlar.

Sivilce ve lekelerinizi zaten concealer ile kapatıyorsunuz, corrector ise karşıt renk ile kapatıcılığı sağlıyor.

Diyelim ki yüzünüzde kırmızı sivilce var corrector içerisinde ki yeşil renk kullanılarak kapatıcılığı artırabilirsiniz. Tabi yeşil rengi öylece bırakmamak gerek. Üzerinden fondötenle geçmeyi unutmayın.
Diyelim ki göz altlarınızı kapatmak istiyorsunuz; turuncu ya da sarı corrector kullanmalısınız.

Flormar’ın bu serisinde turuncu Corrector bulunuyor.
Turuncu ve bej  kullanarak gözaltını kapatıp, aydınlık görünüme sahip olabilirsiniz. Ben denedim ama makyajda corrector mutlaka olmalı, mutlaka kullanılmalı diye bir şey söz konusu değil. (:

Corrector Fiyatı : 22.99

Twit Up Brown Crayon ( Kaş Kalemi)

Kaşlarımı daha önce hiç bu kadar kalın bir kalem ile doldurmamıştım. Ama kaşların insan üzerinde çok ciddi bir etkisi var. Bu serinin kaş kaleminin yapısı yumuşak ve kolay sürülebiliyor. Belirgin bir kaş seviyorsanız mutlaka bakmanızı öneririm. Asansörlü kaş kaleminin 4 farklı rengi var. Bence Flormar’ın en iyi yönlerinden biri fazla renk seçeneği olması. Çünkü bazen çok beğendiğim ürünün 2 seçeneği oluyor ve ikiside bana uymuyor.

Fiyatı : 19.99


Twist Up Lip Primer ( Ruj Sabitleyici )

Daha önce hiç ruj sabitleyici kullanmamıştım. Aslında çok ruj sürdüğümde söylenemez ama bazen yeni gelen ürünleri deniyorum ve sonra seyreltmem gerektiğini unutuyorum, çok fazla tepki ile karşılaşıyorum. Örneğin, Güney doğu ekspresinde trende ilk kez bir ruj denemiştim ve o sıra #Youtube videosu çekiyordum. O kadar kalıcı ve yoğun olacağını tahmin etmemiştim. Aradan saatler geçmiş hala dudağımdaydı. :) Çok sık kullanmayınca da dikkat çekmişti haliyle.

Ruj sabitleyici bu yukarıda bahsettiğim kalıcı ürünler için geçerli değil tabiki (: Ama ben evde denedim, ruj kullananlar için söyleyebilirim ki gayet başarılı bir ürün.

Fiyatı: 19.99

 

Makyajsızda güzel olduğunuzu unutmayın.
Mutlu bir gün olsun (:

Leave a Reply

Your email address will not be published.