Kuveyt’teydim!

Home / Genel / Kuveyt’teydim!
Kuveyt’teydim!

Bu kez Ortadoğudaydım! Dünyanın en değerli parasına sahip ülkede! Kuveyt’teydim!

Ben bu yazıyı yazarken dolar adeta ışık hızında ilerliyordu. Şuan 4.80 :( Siz siz olun evvela paramızın değerli olduğu ülkeleri görmeye başlayın. Allah sonumuzu hayreylesin! Gelelim Kuveyt’e…

Kuveyt küçük bir ülke. Doğrusu 3 günde gezersiniz. Ben yine ayak basmadık yer bırakmadan dönmek istediğimden 5 gece kaldım. Havanın gayet güzel olduğu bir tarihte oradaydım. Yazları çok sıcak olduğundan yerli halkı bile göç ediyormuş. Gidecekseniz haberiniz olsun da insanlar kepenk kaldırmıyorlar kala kalmayın mazallah (:

Kuveyt’e ilk vardığımda büyük Akvaryumu ziyaret ettim. Bu kısım videoda yok ama hayatımda görmediğim güzellikte hayvanlar gördüm. Penguen bile :D Ardından internette okuduğum ve bazı arkadaşlarımın tavsiyeleri üzerine Shake burger yemege gittim. Tadı efsaneydi. Oruçlu oruçluda yemekten bahsetmek çok zor açıkçası :D ama hayatımda yediğim en iyi burgerdi. Sosları efsaneydi.
Ardından otele yerleştim.

Kuveyt kuleleri 🇰🇼 #kuwait #throw 🔙 #throwback

Blogger | Elif Kübra Genç (@elifkubragenc)’in paylaştığı bir gönderi (13 May, 2018, 10:39öö PDT)

Ertesi gün gezmeye başladım. Evet Kuveyt’e gezmeye geldim ya da gidiyorum dediğimde herkeste bir şaşkınlık oluştu. Gezecek yer yokki dediler ama ben yinede buldum gezecek yerler (:
Dicson Museum’ a gittim. Burada eski Kuveyt evlerini görme fırsatım oldu (:
Sonra Kuveyt kulelerine çıktım. Buradan tüm Kuveyt’i seyrettim.
ve ardından hayatımda en çok keyif aldığım sporlardan birini denedim : Jetski! Tabi bu hayatımın en keyifli sporu olduğuna bindikten sonra karar verecektim. Verdim de!!! Muazzam güzel bir his!!!

Sıra Mubarekiye’ de! Bizim Grand Bazaar yani (: orada mükemmel yöresel yemekler tattım.
Mubarekiye’den kendime hal hal aldım, parfüm aldım. Ama şahane parfümler var.

Evetttt Dubai’ye giden herkesin storysinde ya da sosyal ağlarında gördüğünüz o meşhur fıskiye dansını izlemeden ayrılmadım. Doğrusu beni burada şaşkına çeviren şeylerden biri ise Kuveytte bile takipçim olmasıydı. Beni Jabeer Center da ağırladılar. Dünya’nın heryerinden arkadaşlarım olsun (: Ne güzel bir duygu (:

İbis Otel’de nargile denedim ama pek beğenmedim. Çok hafif geldi. El Şehid Bark Garden ( umarım ismi yanlış yazmamişimdir) ı gezdim. Ama beni Grand Evenue avm daha cok etkiledi. Avm den çok üstü kapalı çarşı gibi! Muazzam makyaj malzemeleri var (:

Son olarak adaya Failaka İceland a gittim (: Ada muazzam güzel ama kıymet bilmiyor bu Kuveyt’liler. Bakım yok. Savaştan kalma binalar…Ne diyelim (: Yemeden içmeden çok şu etrafınıza bakın (;

Umarım bu anlattıklarım size yol gösterir.
Kendinize çok iyi bakın (:
Şurada videomu da tüm kusuralarına rağmen likelarsanız memnun olurum (:

Leave a Reply

Your email address will not be published.