Adım Adım İstanbul

Home / Genel / Adım Adım İstanbul
Adım Adım İstanbul

Herkese kocaman merhaba!

Bana yazanların  çoğu genellikle plan yapamadıklarından şikayet ediyor ve tabiki rota çizememekten. Benim İstanbul’da yürüyerek gezdiğim rotalarımdan sadece birisi bu yazacağım. Taksim’den başlayıp, Galata’ya uzanan ve yol sonunda Karaköy’e varan bir rota aslında. 1-2 günlüğüne yaşadığım şu kalabalık şehre gelecekler için bir öneri rotası.

Taksim meydanına ulaştıktan sonra kendinizi çılgın kalabalığa bırakmadan aparatif bir şeyler yemek isterseniz mutlaka yol başında Burger King’in yan tarafındaki meşhur Islak Hamburgercilere uğramalısınız.

Taksim’de pasajları gezmeden ayrılmak olmaz. (Terkos pasajı, Atlas pasajı)

İstiklal caddesinin sonuna gelince Galata tabelasını göreceksiniz.
Aşağı doğru yürüyünce Galata Kulesi karşınıza çıkacak (:
Burda çay sevenler ‘çay lav you’ yazan yerde çay içebilir, kahve sevenler Federal kafe’de Flat White yani benim favori kahvemi deneyebilir.

Ardından Konak Kafe’de istanbul manzarasını gördükten sonra, aşağı doğru yürümeye devam (:

Karaköy Tramvay durağını görünce ara sokaktan içeri girip, hemen hemen her duvarı grafitili Karaköy sokaklarını gezmeye başlayabilirsiniz.

Pek tabi acıktıysanız ve çorba seviyorsanız mutlaka benim sürekli gittiğim ve ayranaşı içtiğim Karaköy Çorbacısına uğrayın. Olsa da içsek (:

Karaköy de yapacak çok şey var. vintage dükkanlar, pankek ve kahve dükkanları. . .

İşte böyle…
Eğer taksime gitmişsem hele de yürüyerek, muhtemelen yolumun sonunda ya Karaköy vardır ya Eminönü…

Sizin için İstanbul’da bu küçük rotada nasıl gezdiğimi anlatan  adım adım bir video çektim. Tabiki bu video tüm istanbul için geçerli değil çünkü öylesine büyük devasa güzelliği bırak 15dk ya sığdırmayı saatlerce çeksem size yine yetmez. Bu çektiğim sadece kısa bir rota! İstanbul’a geldim, nereden başlamalıyım gezmeye diyenler için kısa bir öneri.

Yürüyerek, trafiğe takılmadan vakit geçirebilieceğiniz Taksim, Galata ve Karaköy rotası.
Ben neler yapıyorum? Nerelere uğruyorum bunu izleyeceksiniz (:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.