Uşak Anılarım

Home / Genel / Uşak Anılarım
Uşak Anılarım

Herkese Merhaba,

Eskişehir > Afyonkarahisar > Uşak > İstanbul >Eskişehir rotasından sonra son olarak İstanbul’da evimde biraz dinlenmeye karar verdim. Daha doğrusu hava değişimi beni buna zorladı (: İyi de oldu yazacağım yazılar, editleyeceğim videolarım için evde kedimle vakit geçirmeme neden oldu. Şimdi biraz boğaz ve baş ağrısı çeksemde bloguma yazı yazmaya vaktim olduğu için mutluyum. Yıllar sonra bu yazdıklarımı okumak çok keyifli oluyor.

Afyon‘a gidip sucuk ekmek yemek hep listemde vardı ama bir türlü planlayamamıştım. Eskişehir’den çok yakın olduğunu görünce hemen her zaman yaptığım gibi ani planla Afyon’a geçtim hemde 10 liraya. Bla Bla Car uygulamasını uzun zamandır kullanıyorum ama bu ara daha bir sık olmaya başladı.  Afyon’dan Uşak’a da 10 liraya gittim. Bu gezim kimse inanmaz belki ama gerçekten bana 150 liraya patladı. Ben 2 şehri böylesine ucuza gezdiğim için mutluyum.

Zamanın birinde cebimde sadece bin lira varken arkadaşlarım bana ‘O paraya Türkiye’de hiç bir şey yapmazsın!’ dediklerinde o parayla 10 şehir gezmiştim (: Ben derim ya her zaman yeterki yapmak istesin insan…

Bir konuda araştırma yaparken Uşak hakkında yazılar okumaya başladım sonra bir fotoğraf gördüm 1 hafta önce ve o fotoğraftan benimde olmalı, orada benimde anılarım olmalı dedim. Çıktım yola (:

Uşak’ a gittiğimde gezmek istediğim yerleri söylediğimde çok kişi bana ‘yapamazsın!’ dedi. Tek başıma tüm ülkeyi gezdim neredeyse…Oturup ağlayacaktım. Yarın ola hayrola deyip başımı yastığa koyduğumda elbet bir yol bulunur diye düşündüm. Bu zamana kadar DM mesajlarını okuduğum için hiç pişman olmadım. Sabah kalktığımda ilk iş mesaj kutuma bakmak oldu. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın danışmanı tarafından yazılan, “İsterseniz Uşak’ı gezdirelim” mesajı üzerine resmen havaya zıpladım mutluluktan…

Gezmek istediğim hemen hemen her yere gittik ama Uşak’ta daha gidilecek çok yer ve tarihi kalıntı var. Taşyaran vadisi öncelikliydi benim için. Tabi o bölge de taşların böylesine kaygan ve bölgenin de bir hayli tehlikeli olduğunu bilmeden vadinin içerisine atladım. Atlarken çıkmak için kullanacağım bankı ve taşları suya düşürdüm. Açıkçası hiç panik olmadım, fotoğraf ve video çekmekle meşguldum. Beraber gezdiğimiz Belediye personelleri saolsunlar yardımcı oldularda sağ salim çıktım. (:

Uşak’ a giderseniz ;

Ulubey Kanyonu’nda cam terasta yükseklik adrenalinini hissetmeden,
Tarhana Baba’da Tarhana içmeden,
Clandras Köprüsünü görmeden,
1 milyon yılda oluşmuş Taşyaran Vadisini ziyaret etmeden,
Pek çok İLK’in sergilendiği Uşak Kent Tarihi Müzesini gezmeden,
Halı kilim dokumanın canlı örneğini görmek için Halı Kilim Müzesine uğramadan,
DÖNMEYİN!

Keşfedilecek bunca yer varken bu kadar geç buraya gelmiş olduğum için üzgünüm. Memleketimizin her yanı şahane güzelliklere sahip. Paylaştığım fotoğrafların altına seni yurt dışında zannettik diyenler oldu. Önce memleketi bitirelim sonra devam edeceğiz… (:

Bu arada Uşak Gündem haberlerinin paylaşıldığı sayfada da Taşyaran’da mahsur kaldığım haberini paylaşmışlar (: Buradan okuyabilirsiniz : https://www.usakgundem.com/guncel/sosyal-medya-fenomeni-tasyaranda-mahsur-kaldi-h2630.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.