Bir Mekan Bir Kombin Bir Bilgi : Çinili Köşk

Bir Mekan Bir Kombin Bir Bilgi : Çinili Köşk

Herkese Merhaba,

Bugün size bir mekandan bir kombinden ve bilgiden söz edeceğim.

İnstagram’da ya da internette bir fotoğraf gördünüz ve oranın neresi olduğunu bilmiyorsunuz. Olabilir. İnsanlar çok keşfedilmesin diye paylaşmıyor ama orasının neresi olduğunu bulmak 5 saniyenizi alır. (:

Nasıl olduğunu anlattıktan sonra instragramda konumunu paylaşmadığım şu şahane çinili yerden ve bugün ki kombinimden bahsedeceğim.

Fotoğrafı ekran kaydı aldınız. Google görselle aratmaya gelerek, aldığınız ekran görüntüsünü buraya ekleyip, ara butonuna basın. İşte bu kadar. Bir hesabın fake olduğundan şüphe ediyorsanız ; O profil fotoğrafını görsellerle aratıp kim olduğunu bulabilirsiniz.

Bugün İstanbul’un en popüler müzelerinden birindeydim. Müzekartımın süresi bitmiş giriş için 36₺ ödedim. Öğrenci kimlik kartım yanımda olmadığından normal giriş yaptım. Çinili Köşk Topkapı Sarayının içinde yer alıyor. (Arkeoloji müzesinin karşısında)  Burası Fatih Sultan Mehmed’in Topkapı sarayında yaptırdığı ilk binadır ve1472 ile tarihlenir. 13- 19 YY. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çiniler ve seramikler kronolojik sırayla sergileniyor. 16 YY. İznik yapımı çiniler müzede önemli yere sahip.
Kapısı fotoğraf çektirmek için çok şahane fikrimce…  (:

Gelelim bugün ki kombinime.
Şal olarak taktıklarımı bu kez aksesuar olarak kullandım. Renkler arkadaki çinilere uyumlu olsun diye seçtim. Ceketim neredeyse bir yıldır tercih ettiğim @sheinofficial ‘dan. Ayrıca Shein den bir şeyler almak isterseniz Mart sonuna kadar kullanabileceğiniz bir kod bırakıyorum, %15 indirim kodum : Q1elifk

Umarım beğenirsiniz.
Kendinize çok iyi bakın. (:

 

 

elif kübra genç istanbul
elif kübra genç, istanbul

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.