Dünya’nın en UZUN adamı Mardin’de yaşıyor!

Dünya’nın en UZUN adamı Mardin’de yaşıyor!

Herkese merhaba,

Koronavirüs yüzünden aylarca evde oturmuş, kendimi geliştirmeye çalışmıştım. 2 yıl önce Fas’lı arkadaşımın tanıştırdığı Ürdün’lü arkadaşım Joe Hattab’tan hayır diyemeceğim bir teklif aldım. Dünya’nın en uzun adamının ülkemizde, Mardin’de yaşadığını youtube kanalı için onunla çekim yapmak istediğini ve Türkçe bilmediği için ona yardım edip edemeyeceğimi sordu. Hemen kabul ettim. Evde olma süreci benim için çok zordu.

Virüs sonrası yeni normal dönemde ilk uçuşum olacaktı. Tüm kurallar değişmişti. Her şey 2 katı fiyatlı ve çokça beklemeliydi. Havalimanında buluştuğumuzda ikimizde ne kadar çok özlediğimizi farkettik. Sürekli gezen biriyseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Uçmak benim için inanılmaz bir eylem. Her uçağa bindiğimde şükrediyorum. İnsan beyni böylesine büyük bir demir yığınını yönetiyor. (: Şahane bir duygu. 

Mardin’e vardığımızda bizi aşırı sıcak bir hava karşıladı. Eşyalarımızı bile bırakmadan hemen Sultan’ın evine gittik. Bize kronik hastalığı olduğu için virüs yüzünden arkadaşlarıyla bile görüşmediğini, bizim sayemizde onları davet ettiğini söyledi. Sigarasını bitirdikten sonra çekim yapmaya başladık. Kafamda böyle bir hayat sürdürmek nasıl diye empati yapmadan duramıyordum. Hayli zor olmalı.

Sultan Kösen’ ın 3 Guinness rekoru var. Mardin’de yaşıyor. İnanması güç ama 2,51 cm boyu, 28 cm eli ve 38 cm ayağı var. 61 numara ayakkabı giyiyor. Evlenmiş ama boşanmış. Şimdilerde kadın dırdırı çekmek istemediğini söyledi. Hazır konusu gelmişken erkeğin de dırdırcısı var bunu da belirtmek isterim. Cinsiyetçilik ya da ırkçılık pek bana göre değil. (:

Kısa bir konuşma yaptık. Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.Haki Ceketim : YARGICI

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.