İstanbul’da en Güzel nerede Fotoğraf Çekilir ?

İstanbul’da en Güzel nerede Fotoğraf Çekilir ?

Herkese Merhaba,

İstanbul’da her bütçeye uygun mekanlar var. Gezdikçe gördükçe instagram hesabımdan paylaşıyorum. Bugün size şahane fotoğraflar için 2 farklı mekandan bahsedeceğim. 

İki mekanda birbirine çok yakın. 

ilk Mekan : Taht İstanbul 

Beni uzun zamandır takip ediyorsanız bilirsiniz; haberlere konu olan bu mekanı. Şimdi hemen burası kapandı diye düşünüp yazının devamını okumamazlık yapmayın. Kapanan yer eski yerdi. Burası aynı kişilerin işlettiği yeni yer.

Bu gittiğim yerde sadece fotoğraf stüdyosu kurulmuş ve aynı zamanda martıları besliyor fotoğraf çekimi yapıyorlar. Yani burası kafe değil. Giriş ücreti 100lira. Burada bulunduğunuz süre boyunca çay, kahve ücretsiz. İçeride bulunan Osmanlı tarzındaki kıyafetleri ücretsiz giyebilir fotoğraf çekebilirsiniz. Pek tabi gelin damat çekimleri de oluyor o bilgileri arıyorsanız instagramdan kendilerine yazabilirsiniz. İlk gittiğimde bende fazla bulmuştum bu ücreti ama sonra hayvanlara yiyecek kapısı olduğunu görünce ne bileyim bi içim rahatladı. Yurt dışından gelen insanlar içinde 100lira artık 10lira gibi zaten. Ne üzücü! Paramızın değeri gittikçe düşüyor. Neyse lafı çok uzatmadan diğer mekandan bahsedeyim. (:

 


ikinci mekan ise; İstanbul’da manzaralı bir yerde 2’liraya çay içebileceğiniz mekan ; Lale Bahçesi

İstanbul’da hala manzaralı mekanlarda uygun içecekler olduğunu göstermek isterim. Han içerisinden girip 5. Kata çıkıyorsunuz ve karşınızda şahane bir manzara. Hem de çay 2 lira :D üstelik bayat da değil. (:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.